Connect with Us

E kanë të vështirë të shprehin emocionet e tyre/ Njihuni me 4 shenjat më të ndrojtura të horoskopit

Life Style

E kanë të vështirë të shprehin emocionet e tyre/ Njihuni me 4 shenjat më të ndrojtura të horoskopit

Publikuar

-

Gaforre

Disa njerëz mund të kenë vështirësi të shprehin emocionet e tyre sepse kanë probleme të kontaktojnë veten e tyre. Por nëse jeni gaforre, kjo ndoshta nuk është rasti juaj. Ju jeni ndoshta shumë të vetëdijshëm për ndjenjat tuaja. Ju e kuptoni se si të tjerët mund të reagojnë.

Ju jeni shumë të ndjeshëm dhe me siguri do të fshiheni nëse keni frikë nga refuzimi ose keqkuptimi. Mund të keni prirje të qani kur shprehni ndjenjat sepse i ndjeni gjërat shumë thellësisht.

 

Virgjëresha

Edhe nëse disa njerëz nuk hezitojnë të flasin me të gjithë ata që takojnë, të tjerët nuk mund ta imagjinojnë përhapjen e emocioneve të tyre për këdo. Virgjëreshat nuk i pëlqejnë demonstratat publike dhe kanë një shpirt shumë të ndjeshëm. Këta njerëz kanë frikë se mos vlerësohen të dobët, ndaj zakonisht përpiqen të jenë shumë të qetë. Por edhe nëse pretendojnë se nuk do të mërziten, ndonjëherë do t’ju duhet mbështetje emocionale.

Akrepi

Akrepat janë të fshehtë dhe të fortë. Ata preferojnë të vëzhgojnë dhe vëzhgojnë ndjenjat e të tjerëve sesa të shprehin lirshëm të tyre. Nëse jeni Akrep, ju mund ta keni të vështirë t’i besoni njerëzve të tjerë, gjë që mund t’ju bëjë të ndjeheni të shkëputur dhe të mos shprehin atë që ndjen.

Nëse keni probleme për t’i hapur dikujt, filloni duke e pyetur se si po bën kohët e fundit. Duke dëgjuar që në fillim të jetë i prekshëm, mund të ndjeheni më të sigurt kur bëhet fjalë të ndani ndjenjat tuaja.

Ujori

Si Ujori, ju ndoshta nuk jeni tipi për tu shprehur në publik. Në realitet, ju mund të jeni shumë të largët sepse nuk ju pëlqejnë situatat dramatike.

Ju preferoni të qëndroni të qetë ndërsa të tjerët përpiqen të marrin me mend atë që mendoni. Sidoqoftë, kjo mund të çojë në vetminë pas një kohe, veçanërisht nëse po kaloni një kohë të keqe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: