Connect with Us

Zbulohet tematika e Met Gala 2020/ Ja si duhet të vishen personazhet e njohura

Fashion

Zbulohet tematika e Met Gala 2020/ Ja si duhet të vishen personazhet e njohura

Publikuar

-

Këtë herë tematika e “Met Gala” do të jetë shumë speciale madje e lidhur me një periudhë të caktuar historike. “Met Gala 2020” do të ketë si tematikë “Koha: Moda dhe Kohëzgjatja” dhe sipas “Neë York Times” është inspiruar nga novelat e Virgina Ëoolf dhe teoritë e shekullit të 20-të të filozofit francez Henri Bergson.

“Doja të bëja një ekspozitë të përqëndruar tek koleksioni, por jo një ekspozitë tradicionale mjeshtërie. Diçka që lidhet me një periudhë të caktuar historike dhe për atë që njerëzit po flasin tani”, ka thënë kuratori i Muzeut Metropolitan të Artit, Andreë Bolton.

Vitin tjetër shënohet 150-vjetori i mbrëmjes më të madhe të modës, që do të mbahet në 7 maj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Vajzat e showbizit që çmendën meshkujt këtë javë/ Njihuni me bukuroshet e “pamëshirëshme” të Instagramit

Publikuar

-

Nga

Rrjeti gjigand social Instagram, tashmë është bërë mjeti kryesor i teknologjisë ku të famshmet e shfrytëzojnë për të qëndruar vazhdimisht në qendër të vëmendjes. Kjo javë ka qenë tepër e “nxehtë”, dhe Instagrami ka qenë i mbushur me foto seksi dhe joshëse nga modelet e njohura. Plot të famshme publikuan fotografi provokuese, të cilat morën […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Bukuri përrallore/ 20 fotografitë e ikonave më të famshme të viteve ‘60

Publikuar

-

Nga

Vitet gjashtëdhjetë ishte një kohë kur vajzat e reja kishin një stil shumë ndryshe nga ai i ditëve të sotme. Ju pëlqenin ngjyrat dhe nuk kishin frikë të tregonin veten ashtu siç ato dëshironin. Brigght Side rikthen në kohë disa nga ikonat e bukurisë që ishin frymëzim për shumë gra e vajza dhe bën një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa prej tyre (për fat të mirë për ne) janë të gatshëm të ndajnë atë që dinë në internet. Alexandra Gazinskaya, një stiliste nga Krasnoyarsk, ka më shumë se 50,000 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Tendencat e fundit të modës/ Vajzat më të famshme tregojnë si duhet të visheni këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Personat e parë që përqafojnë tendencat e fundit të modës janë personazhet e famshme. Duke qenë se frekuentojnë shfaqje të ndryshme të modës dhe shumica prej tyre kanë stilistë personal, shpesh na tregojnë kombinimet më perfekte që duhet të jenë pjesë e përditshmërisë. Për tu dukur sa më në formë dhe elegant ne poi u […]

LEXO TE PLOTE