Connect with Us

Çfarë duhet të bëni që të gjeni dashurinë e vërtetë? Zbulojeni sipas shenjës së horoskopit

Life Style

Çfarë duhet të bëni që të gjeni dashurinë e vërtetë? Zbulojeni sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Dashi

Do të gjeni dashurinë kur të lini pas turpin ndaj përkushtimit dhe afërsisë me partnerin tuaj.

Jeni mësuar të qëndroni vetëm, pa patur nevojën për tu shqetësuar për dikë tjetër. Dhe për këtë shkak keni vëstirësi të hapeni pasi keni keni frikë të humbni origjinalitetin dhe shpirtin aventuresk.

Demi

Do të gjeni dashurinë atëherë kur të vendosni të kontrrolloni dashurinë për jetën. Fakti që ju jeni kaq i përzemërt dhe i dashur, e keni shumë të vështirë të hidhni pas krahëve gjërat dhe t’i lini ato të rrjedhin vetë.

Binjakët

Do të gjeni dashuri pasi të lejoni veten të jeni plotësisht përpara personit me të cilin po dilni. Ju gjithmonë keni qenë në gjendje të tërheqni dhe të takoni njerëzit përmes personalitetit tuaj dinamik dhe ekstrovert, por kurrë nuk i keni lënë ata të dinë se kush jeni vërtet.

Gaforrja

Do të gjeni dashuri pasi të keni hapur zemrën tuaj tek njerëzit e duhur. Për shkak se ju jeni kaq të dhembshur, aq të dashur dhe aq të hapur, ju tërheq shumë njerëz të shkëlqyeshëm – por gjithashtu mund të tërhiqni njerëz që duan të shijojnë empatinë dhe altruizmin tuaj.

Luani

Do ta gjeni dashurinë sapo ta kuptoni se nuk mund ta planifikoni ashtu siç planifikoni pjesën tjetër të jetës tuaj. Ju jeni një person me iniciativë dhe entuziast dhe jeni mësuar të kërkoni atë që dëshironi.

Virgjëresha

Ju do të gjeni dashuri kur ndaloni të lejoni trurin tuaj të gjejë arsye pse nuk do të funksionojë kurrë. Ju jeni një mendimtar i shkëlqyeshëm dhe gjithmonë keni një milion mendime që vrapojnë në kokën tuaj në të njëjtën kohë. Shpesh do të thotë që truri juaj po ju mbyt me skenarë, pyetje dhe shqetësime se si ky person i ri mund të thyejë zemrën tuaj ose t’ju lëndojë.

Peshorja

Do të gjeni dashuri pasi të ndaloni të jeni të fiksuar nga joshja dhe fillimet e takimit. Ju jeni kaq simpatik dhe kaq lehtë, por bëhet problem kur gjërat fillojnë të ngadalësohen me një person dhe nuk ndjeni më magjinë e momenteve të para.

Akrepi

Do të gjeni dashuri sapo t’i jepni vetes leje t’i besoni të tjerëve dhe t’i lini ata të hyjnë në botën tuaj. Ju jeni aq autonome dhe të pavarur sa keni shumë kohë duke besuar se mund t’i besoni dikujt tjetër aq sa i besoni vetes.

Sapo t’i lejoni vetes të besoni se meritoni të jeni të lumtur me dikë dhe se dashuria vetëm ju bën më të fortë (sesa më të dobët), do të keni një kohë shumë më të lehtë për të bërë vend për dikë në jetën tuaj.

Shigjetari

Do ta gjeni dashurinë sapo të filloni të pohoni veten në jetën tuaj të dashurisë. Ju jeni një person shumë optimist, lojtar dhe pozitiv, por ndonjëherë ju e ngatërroni atë me të qenurit aktiv dhe nuk janë të njëjtat gjëra.

Bricjapi

Do të gjeni dashuri pasi të ndaloni të mendoni se të qenit “logjik” në jetën tuaj të dashurisë dhe të qenit “cinik” është një. Shtë mirë të jesh pragmatik, të dish çfarë dëshiron dhe të kuptosh se çfarë dashurie supozohet të jetë ndonjëherë e vështirë.

Por nuk duhet ta përdorni këtë si një justifikim për të qenë negativ dhe i dyshimtë për takimet. Pasi të kuptoni se mund të jeni optimist dhe të hapur ndaj dashurisë pa e humbur realizmin, do të jeni në një dinamikë shumë më të mirë për të gjetur partnerin e duhur.

Ujori

Do të gjeni dashuri pasi të ndaloni të kushtoni gjithë energjinë tuaj për të mbrojtur veten. Shtë mirë të jesh i zgjuar dhe t’i kushtosh vëmendje vetes në botën e takimit, por nëse i afrohesh secilit person me të cilin del, pasi të kesh arritur një nivel të caktuar afërsie, nuk do të jesh kurrë larg

Për sa kohë që nuk ndaleni së dëshironi të qëndroni të shkëputur dhe të shkëputur nga marrëdhëniet tuaja, nuk do të gjeni dashurinë që po kërkoni.

Peshqit

Do të gjeni dashuri pasi të keni ndaluar duke i lënë të tjerët t’ju tregojnë se çfarë dëshironi. Ju jeni kaq akomodues dhe të hapur për idetë dhe këshillat e të tjerëve, por në një moment, thjesht duhet të vendosni se çfarë dëshironi për veten tuaj dhe të ndaloni t’i lejoni të gjithë t’ju tregojnë se çfarë ose me kë të dilni.

Pasi të filloni të dëgjoni me të vërtetë veten tuaj, do të jetë shumë më e lehtë (dhe shumë më e këndshme) të gjeni personin e duhur dhe të jetoni jetën tuaj të dashurisë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Thyen tabutë në gjithë botën/ Zbuloni meshkujt e famshëm që lyejnë thonjtë dhe nuk e kanë aspak problem

Publikuar

-

Nga

Thonj me ngjyra nga më e rënda tek më të lehtat. Duket se edhe meshkujt e famshëm janë fiksuar me lyerjen e thonjve dhe të duken gjithashtu shumë burrëror. “Mendoj se burrat duhet të jenë të lirë të lyejnë thonjtë pa u ndjerë femërorë,” tha reperi A$AP Rocky për Vogue, teksa thonjtë i kishte të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

1 miliard dollarë fitime/ I la mbrapa filmat e tjerë, “Joker” thyen rekordin e rradhës

Publikuar

-

Nga

Filmi i cili mezi u prit nga të gjithë, ka thyer sërish një rekord tjetër. “Joker” kaloi shumën prej 1 miliard dollarësh në tregun global të shitjes së biletave këtë fundjavë, duke u bërë filmi i parë me vlerësimin R që arrin një gjë të tillë. Vlerësimi R në Shtetet e Bashkuara kërkon që çdo […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

VIDEO-“A keni ende guximin të pini duhan?”/Kishte pirë cigare për 30 vite rresht,pamjet e mushkërive të nxira bëjnë xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

A e keni menduar ndonjëherë se si duken mushkëritë tuaja pas pirjes së cigareve pothuajse cdo ditë? Këtë na e kanë treguar disa mjekë në një spital në Kinë , ku kane zbuluar pamjet tronditëse të një personi që kishte pirë cigare për 30 vite rresht dhe sipas videos mushkritë e pacientit ishin si qymyr në […]

LEXO TE PLOTE