Connect with Us

FOTO-5 teknika psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të harroni momentet më të këqija të jetës tuaja

Life Style

FOTO-5 teknika psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të harroni momentet më të këqija të jetës tuaja

Publikuar

-

A ju ndodh dhe juve që të niseni për të bërë diçka dhe më pas harroni për çfarë u nisët? Por kjo nuk ndodh me disa ngjarje të jetës që na nguliten në mendjen tonë dhe është shumë e vështirë që t’i harroni.

Edhe në shekullin XXI, ka ende shumë gjëra që shkencëtarët nuk mund të shpjegojnë për punën e mendjes sonë. Nuk ka pilulë që mund të na shpëtojë nga një kujtesë e keqe ose nga një strategji “harruese” që funksionon 100% të kohës, por Bright Side bëri hulumtime dhe mblodhi disa teknika që mund t’ju ndihmojnë.

1-Përsëriti vetes që duhet të ndalosh së menduari për të.

2-Ndrysho temë

3-Bëjeni kujtesën tuaj shumë të fortë

4-Mbusheni jetën tuaj me aspekte pozitive

5-Ndryshoni prespektivën e jetës tuaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

E gjykojnë veten për çdo lloj gjëje/ 4 shenjat më vetë-kritikuese të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Gaforrja Gaforret kalojnë një kohë të gjatë duke u menduar se cila është gjëja e duhur për të bërë dhe cila jo. Gjithashtu harxhojnë shumë kohë duke mbajtur dietat të ndryshme në mënyrë që të humbasin peshë pasi gjithnjë e kritikojnë nëse marrin disa gramë më shumë. Peshqit Peshqit duan që gjithçka të fundksionojë pa […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Materialistë dhe sarkastikë/ Tiparet më negative të Binjakëve

Publikuar

-

Nga

Binjakët janë sarkastikë Binjakët janë njerëz që karakterizohen nga ironia dhe sarkazmë. Sarkazmë mund të jetë e mërzitshme veçanërisht nëse kërkon një këshillë prej tyre. Mund të jenë flirtues Binjakët si shenja të ajrit urrejnë ta lënë veten të bien poshtë. kështu që më mirë do të bënin të rrinin beqarë pasi në një lidhje […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Aktorët e famshëm të serialit turk Bija ime/ Zbuloni çfarë nuk dinit rreth tyre

Publikuar

-

Nga

“Bija ime” është një nga serialet turke më të ndjekura në Shqipëri dhe në shumë vende të tjera. historia e këtij seriali është shumë prekëse dhe e veçantë pasi bëhet fjalë për një vajzë të vogël e cila quhet Ojky që vuan nga një sëmundje e rëndë si dhe mamaja e ka brkatisur duke e […]

LEXO TE PLOTE