Connect with Us

Horoskop, 08 Nëntor 2019/ Mesazhi shpirtëror për çdo shenjë

Life Style

Horoskop, 08 Nëntor 2019/ Mesazhi shpirtëror për çdo shenjë

Publikuar

-

Dashi

Dashi, dëshira për t’u ndjerë më të pavarur dhe më të fuqishëm është e fortë, dhe ju kënaqeni në situatat që nxisin sot. Gjetja e një ekuilibri më të mirë midis qëllimeve materiale dhe shpirtërore do të ishte e mençur.

Kur përqendroheni në stabilizimin e punës tuaj, karrierës suaj ose jetës suaj sociale, ju gjithashtu forconi angazhimin tuaj në kohën relaksuese të pushimit. Ndarja e punës dhe pushimi është misioni juaj aktual.

Demi

Ju jeni në gjendje të ribalanconi jetën tuaj me vëmendje të veçantë për gjërat shpirtërore dhe materiale. Ju përmirësoni aftësitë tuaja dhe kujdeseni për biznesin tuaj, dhe gjithashtu lidheni me njerëz ose shkaqe që ju frymëzojnë.

Është një kohë e mirë për të përmirësuar marrëdhëniet ose ekipin tuaj për të bërë diçka produktive. Veprimet dhe veprimet e ndërmarra tani kanë një ndikim real dhe të favorshëm në të ardhmen tuaj. Ndjesia juaj e përgjegjësisë është zhvilluar veçanërisht, dhe është koha e duhur për të vendosur marrëdhënie më të mira.

Binjakët

Transit të Binjakëve tani ju ndihmojnë të hiqni dorë nga pritjet dhe presionet jo të shëndetshme, duke ju lejuar të ndiheni më të ekuilibruar. Ju mund të gjeni këshillat e duhura më lehtë dhe mund të gjeni një person ose një projekt të dobishëm që mund të ndryshojë jetën tuaj, veçanërisht në lidhje me karrierën tuaj.

Gaforrja

Një partner ose një mik i mirë mund t’ju frymëzojë të arrini lartësi të reja, të mësoni dhe të bëni gjëra të reja dhe në përgjithësi ta jetoni jetën tuaj më plotësisht. Në të njëjtën kohë, ju jeni gati të punoni shumë për të arritur një qëllim, edhe nëse përfitimet e tij duken shumë larg ose afatgjatë.

Luani

Ju mund të zbuloni një arsye të mirë për të hequr dorë nga një mëri ose zhgënjim me një aspekt të favorshëm midis Diellit, Neptunit dhe Saturnit.

Ju jeni në gjendje të mirë për një ndryshim pozitiv në stilin e jetës ose e gjeni veten duke menaxhuar kohën tuaj në mënyrë më efektive dhe ndiheni të qetë duke e bërë atë. Ju jeni më të aftë të ekuilibroni marrëdhëniet tuaja me paratë, dietën tuaj dhe zakonet tuaja. Ndarja e detyrave dhe pushimeve mund të jetë thelbësore.

Virgjëresha

Ju mund të keni një mënyrë të re për të parë një person ose një marrëdhënie. Ju gjeneroni më shumë ngrohtësi dhe besim me njerëz të rëndësishëm në jetën tuaj, dhe gjithashtu mund të jetë një kohë kur një ide me kuptim ose një intuitë e rëndësishme ju vë në një rrugë të re.

Qëllimet e marrëdhënies mund të bëjnë që të ndjeheni më mirë. Ju jeni më të lumtur kur ndiheni më të organizuar dhe të disiplinuar. Ju jeni të përkushtuar të shfrytëzoni sa më shumë talentin tuaj, dhe me një disiplinë më të mirë personale që reflekton mirë tek ju dhe marrëdhëniet tuaja, ndiheni më të fortë, më të përmbushur dhe më të plotë.

Peshorja

Shtëpia juaj, familja juaj, puna juaj dhe shëndeti juaj përfitojnë të gjitha nga një qasje më e ekuilibruar. Rutinat tuaja përmirësohen kur i kushtoni vëmendje nevojave tuaja materiale dhe shpirtërore sesa të favorizoni njëri-tjetrin ndaj të tjerëve.

Balancimi i punës dhe jetës familjare mund të jetë një pjesë thelbësore e lumturisë tuaj, ose puna juaj dhe jeta familjare mund të kombinohen në një mënyrë fantastike. Mund të jetë një kohë e mirë për të punuar nga shtëpia ose në projekte në shtëpi.

Akrepi

Është një kohë për komunikim dhe lidhje në mënyra të frymëzuara, por edhe shumë praktike dhe e dobishme. Ju e keni më të lehtë të ekuilibroni punën tuaj të vështirë me aktivitete të tjera, gjë që ju ndihmon të përmirësoni marrëdhëniet dhe jetën tuaj të përditshme.

Relaksimi pak për projektet ose studimet tuaja mund t’ju ndihmojë të shkoni prapa dhe me siguri t’i bëni aktivitetet tuaja më kuptimplote. Ndoshta më e rëndësishmja, do të ndjeheni më të qetë dhe të aftë duke mos u përqëndruar shumë në fusha specifike të jetës tuaj.

Shigjetari

Ju jeni të vendosur në mënyrë unike për të kursyer, thjeshtuar dhe de-rrëmujë dhe të ndjeheni të qetë duke e bërë këtë. Vëmendja e veçantë për nevojat tuaja praktike dhe shpirtërore është më e lehtë se zakonisht, duke ju lejuar të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm në jetën tuaj.

Ju jeni në gjendje të shkëlqyeshme për aktivitete që ju ndihmojnë të forconi një projekt ose situatën tuaj. Ju mund të dëshironi të punoni prapa skenave, gjë që mund t’ju ndihmojë të përqendroheni dhe të pastroni mendjen. Ju mund të mësoni diçka që përmirëson gjykimin tuaj. Koha për veten tuaj mund të jetë veçanërisht e këndshme dhe e dobishme për të përmbushur më mirë nevojat tuaja.

Bricjapi

Ju do të gjeni frymëzim, veçanërisht në studimet tuaja, interesat tuaja personale dhe komunikimet tuaja. Ju jeni të dy falë praktikës dhe imagjinatës falë Saturnit dhe Neptunit, që ju harmonizojnë dhe forcojnë!

Gjetja e kuptimit të ri në atë që mësoni dhe komunikoni mund të pasurojë shumë përvojën tuaj dhe t’ju frymëzojë që të kujdeseni më mirë për veten tuaj. Përqendrimi juaj në qëllimet tuaja të lumturisë sociale, humanitare ose personale është pak më serioz se zakonisht, dhe ju e shihni rëndësinë e ngadalësimit dhe marrjes së gjërave më lehtë.

Ujori

Rritja e besimit në talentin tuaj dhe vlera juaj çon në zhvillime pozitive tani, edhe nëse ju duket se po ktheheni më shpesh në të kaluarën se zakonisht.

Duke u përqëndruar në çështje të pazgjidhura të adresimit ose të pazgjidhura në jetën tuaj, ju gjithashtu forconi ndjenjën tuaj të sigurisë, vetëbesimit dhe mbase situatën tuaj financiare. Dielli harmonizohet me Saturnin, i cili ka një efekt stabilizues.

Peshqit

Me diellin, në harmoni me Neptun, zgjidhja për të ecur përpara duket se do të kujdeset për biznesin e vjetër. Ju mund të kënaqeni të mësoni ose të përjetoni diçka të re në lidhje me të kaluarën, ose mbase të keni një diskutim interesant ose shkëmbim idesh që ju lejon të filloni diçka. Intuita juaj mund t’ju tërheqë në gjërat e duhura për të përparuar qëllimet tuaja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ojkys i rikthehet kujtesa, qorton Zejnepin që e braktisi/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ugur i tregon nënës së tij që Ojky vuan nga një sëmundje. Xhandan vendos të shesë makinën për të paguar terapinë e Ojkysë. Xhemal kërkon të kalojë kohë me Ojkyn dhe Zejnep e ndihmon. Ugur ndodhet në rrezik. Ai kërkon paratë nga Sabriu por kërcënohet me jetë. Ugurin e lënë pa ndjenja dhe e çojnë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE