Connect with Us

“Mund të lexojnë mendimet”/ 10 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Peshqve

Life Style

“Mund të lexojnë mendimet”/ 10 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Peshqve

Publikuar

-

Peshqit janë një shenjë Uji dhe si e tillë kjo shenjë e zodiakut karakterizohet nga empatia dhe aftësia e shprehur emocionale. Ata janë shumë miqësorë, kështu që shpesh e gjejnë veten në një shoqëri me njerëz shumë të ndryshëm. Ata janë bujarë, të dhembshur dhe jashtëzakonisht besnikë dhe të kujdesshëm .

Ja disa fakte interesante për Peshqit:

1: Seksualiteti i Peshqve është ai që është i drejtuar nga fantazia, shpirtërore, emocionale dhe herë pas here, krijuese.

2: Peshqit duken të ëmbël dhe të ndrojtur por ato kanë një anë shumë të egër dhe varen nga çdo gjë.

3: Mos bëni gabim, një grua Peshk, nëse zhgënjehet, nuk do të hezitojë të mashtrojë.

4: Një Peshq thjesht dëshiron të të bëjë të lumtur.

5:Peshqit dalin gjithmonë përpara!

6: Peshqit duan të ndjehen të dashur.

7: Simpatia e Peshqve është infektive.

8: Në mënyrë tipike njerëzit ndjehen të qetë dhe në shikim të parë i shohin Peshqit si të qetë dhe të rezervuar por duke folur më tej ata ndjehen si në shtëpi me ta.

9: Peshqit mund të lexojnë mendimet tuaja dhe ata kanë qenë duke vëzhguar energjinë tuaj, gjendjen shpirtërore dhe gjuhën e trupit që kur keni hapur derën.

10: Një Peshk gjithmonë mendon për të ardhmen, në çdo situatë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Nuk arrijnë dot t’i fshehin emocionet/ 4 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Gaforres

Publikuar

-

Nga

Gaforret kanë tendëncën të analizojnë çdo situatë. Gaforret janë shumë kuriozë dhe duan të dinë çdo gjë rreth gjithçkaje. Kur duhet të marrin një vendim të rëndësishëm ata janë në agoni për orë, ditë apo edhe javë të tëra duke peshuar anët negative dhe pozitive të këtij vendimi. I frikësohen shumë refuzimit nga njerëzit që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Manipulues dhe kokëfortë/ Tiparet më negative për çdo shenjë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi Demi ka tendencën që ti bëjë gjërat në mënyrë shumë impulsive për shkak se edhe si natyrë është shumë impulsive. Nëse diçka nuk ka të bëjë me idenë e tyre atyre nuk u intereson aspak kjo gjë. Demi Ata janë shumë posesivë, materialist dhe dembelë. Ndonjëherë duhet forcë tu mësosh atyre rregullat pasi janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kursejnë aspak/ 3 faktet që nuk i dinit rreth shenjës së Demit

Publikuar

-

Nga

Një nga tiparet më të mira të Demit është se janë shumë të qetë. Në përgjithësi Demi është një nga shenjat më të qeta të zodiakut. Tokai  ndihmon ata që të qëndrojnë të qetë në situata stresuese. Nuk është  një shenjë dembele Ata punojnë shumë për të qenë në gjendje të jetojnë jetën me luksin […]

LEXO TE PLOTE