Connect with Us

Nga ibriku i çajit tek peshqiri i lagur/ Zbuloni 5 metoda si të hekurosni rrobat pa hekur

Kuriozitete

Nga ibriku i çajit tek peshqiri i lagur/ Zbuloni 5 metoda si të hekurosni rrobat pa hekur

Publikuar

-

Spërkatni uthull

Shmangni llakët profesionalë të rrudhave. Uthulla e bardhë është një alternativë e mirë, e butë dhe pa kimikate për të hequr rrudhat. Spërkatni veshjet tuaja me 1 pjesë uthull dhe 3 pjesë ujë. Pastaj, thjesht lëreni që ajri të thahet.

Avulli me një ibrik çaji

Nëse nuk keni avullore në dorë, vloni ujë në një ibrik çaji. Pastaj, kur uji është duke vluar, mbajeni veshjen tuaj rreth pak larg nga avulli dhe rrudhat do te zhduken pergjithmone.

Peshqir të lagur

Vendoseni veshjen në një sipërfaqe të sheshtë dhe sipër hapni një peshqir të lagur dhe të shtrydhur mirë. Lehtësisht, shtypni me dorë peshqirin në pjesën ku ka më shumë rrudha.

Përdorni një drejtues flokësh

Nëse keni një drejtues flokesh në dorë, ky mund të jetë një mjet i mirë për të hequr rrudhat kokëfortë.Vetëm sigurohuni që drejtuesi i flokeve të jetë pa ndonjë qime apo produkte të rrezikshme, dhe të keni kujdes për vendosjen e nxehtësisë në mënyrë që të mos dëmtojë rrobat tuaja.

Metoda e dushit

Avulli i krijuar gjatë dushit do të zhdukë rrudhat e krijuara nëpër rroba. Kështu që kur të bëni dush, vareni diku veshjen./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë apo të bardhë. Kjo është diçka e zakonshme pasi kjo u ndodh shumë njerëzve, ku pas ngrohjes ata kthehen në ngjyrën normale. Por për disa njerëz kjo mund të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE