Connect with Us

Nga modele u shndërrua në ikonën e kinematografisë amerikane/ Faktet që nuk dinit rreth Sharon Stone

Showbizz

Nga modele u shndërrua në ikonën e kinematografisë amerikane/ Faktet që nuk dinit rreth Sharon Stone

Publikuar

-

1-Emri i saj i mesëm është Yvonne.

2-Ajo është një aktore amerikane, producente filmi dhe ish-modele.

3-Stone së pari tërhoqi vëmendje për rolin e saj përballë Arnold Schwarzenegger në thriller sci-fi 1990, Recall Total.

4-Ajo arriti njohje ndërkombëtare me rolin e saj në thrillerin erotik Basic Instinct nga Paul Verhoeven.

5-Ajo ishte nominuar për një çmim Akademie për “Aktoren më të Mirë” dhe fitoi një çmim “Golden Globe” si aktorja më e mirë në filmin Casino, me regji nga Martin Scorsese.

6-Ajo mori më tej nominime për “Mirënjohje” dhe “Golden Globe Award” për rolet e saj në dramën e vitit 1998 “The Mighty” dhe komedia e 1999 “The Muse”.

7-Në 2004, Stone fitoi çmim Emmy në një nga dramat e saj më të njohura.

8-Ajo gjithashtu është shfaqur në filma të tillë si Alpha Dog, drama Bobby dhe, së fundmi, një film biografik dramë për një aktore pornografike, Lovelace.

9-Sharon lindi në Meadville, Pensilvani.

10-Ajo është vajza e Dorothy, një llogaritare, dhe Joseph William Stone II.

11-Ajo ka një motër, Kelly, dhe dy vëllezër, Michael dhe Patrick Stone.

12-Guri konsiderohej i talentuar në shkollë si fëmijë dhe hyri në klasën e dytë kur ishte pesë vjeç.

13-Ajo ka një prejardhje irlandeze.

14-Ndërsa ndiqte Universitetin Edinboro, Stone fitoi titullin “Miss Crawford County Pennsylvania” dhe ishte një kandidat për “Miss Pennsylvania.”

15-Një prej gjyqtarëve të faqeve i tha asaj të linte shkollën dhe të transferohej në New York City për t’u bërë një super modele.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

A ia ngre nervat Luana Vjollcës?/ Fifi imiton moderatoren në emision

Publikuar

-

Nga

Fifi është një nga këngëtaret më të preferuara të publikut shqiptar. Ajo ka arritur që në pask kohë të ketë një sukses shumë të madh dhe këngët e saj kanë marrë shumë klikime në Youtube Një ditë pas festivalit “Kënga Magjike” që u mbajt mbrëmë, këngëtarja Fifi ishte e ftuar në emisionin e Top Channel, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

FOTO-Tayna i bën vetes dhuratën luksoze/ Kap shifrat mbi 70 mijë euro

Publikuar

-

Nga

Tayna është një nga reperet më të dashura të publikut shqiptar. Ajo është një nga personazhet  që po korr shumë sukeses në muzikë dhe një nga më të kërkuarat në koncerte. Gjithashtu ajo është shumë aktive në rrjetet sociale ku ndan me ndjekësit momentet të rëndësishme të karrierës së saj si dhe momentet nga jeta […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Manipulim, mashtrim dhe urrejtje/ Stefi Prifti zbulon intrigat dhe klanet në Këngën Magjike

Publikuar

-

Nga

Endri dhe Stefi Prifti morën pjesë në këtë edicion të Këngës Magjike me një këngë që transemtonte një mesazh shumë të rëndësishëm. Kënga e titulluar “Zemra ime është gjallë” nga vëllezërit korçarë u pëlqye dhe u duartrokit shumë nga publiku. Pas përfundimit të festivalit Stefi Prifti ka reaguar duke treguar për mënyrën e votimit dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Një dashuri e hershme/ Camila Cabello rrëfen fillimet e lidhjes me Shawn Mendes

Publikuar

-

Nga

Camila Cabello dhe Shawn Mendes krijuan së bashku një nga bashkëpunimet më të suksesshme të kësaj veer siç ishte Senorita. Pas publikimit të këngës fansat e tyre nisën të aludonin se mes tyre kishte një histori dashurie dhe kështu rezultoi. Camila dhe Shaën bënë të ditur se ishin bashkë vetëm pak muaj më parë. Gjatë […]

LEXO TE PLOTE