Connect with Us

Nga modele u shndërrua në ikonën e kinematografisë amerikane/ Faktet që nuk dinit rreth Sharon Stone

Showbizz

Nga modele u shndërrua në ikonën e kinematografisë amerikane/ Faktet që nuk dinit rreth Sharon Stone

Publikuar

-

1-Emri i saj i mesëm është Yvonne.

2-Ajo është një aktore amerikane, producente filmi dhe ish-modele.

3-Stone së pari tërhoqi vëmendje për rolin e saj përballë Arnold Schwarzenegger në thriller sci-fi 1990, Recall Total.

4-Ajo arriti njohje ndërkombëtare me rolin e saj në thrillerin erotik Basic Instinct nga Paul Verhoeven.

5-Ajo ishte nominuar për një çmim Akademie për “Aktoren më të Mirë” dhe fitoi një çmim “Golden Globe” si aktorja më e mirë në filmin Casino, me regji nga Martin Scorsese.

6-Ajo mori më tej nominime për “Mirënjohje” dhe “Golden Globe Award” për rolet e saj në dramën e vitit 1998 “The Mighty” dhe komedia e 1999 “The Muse”.

7-Në 2004, Stone fitoi çmim Emmy në një nga dramat e saj më të njohura.

8-Ajo gjithashtu është shfaqur në filma të tillë si Alpha Dog, drama Bobby dhe, së fundmi, një film biografik dramë për një aktore pornografike, Lovelace.

9-Sharon lindi në Meadville, Pensilvani.

10-Ajo është vajza e Dorothy, një llogaritare, dhe Joseph William Stone II.

11-Ajo ka një motër, Kelly, dhe dy vëllezër, Michael dhe Patrick Stone.

12-Guri konsiderohej i talentuar në shkollë si fëmijë dhe hyri në klasën e dytë kur ishte pesë vjeç.

13-Ajo ka një prejardhje irlandeze.

14-Ndërsa ndiqte Universitetin Edinboro, Stone fitoi titullin “Miss Crawford County Pennsylvania” dhe ishte një kandidat për “Miss Pennsylvania.”

15-Një prej gjyqtarëve të faqeve i tha asaj të linte shkollën dhe të transferohej në New York City për t’u bërë një super modele.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: