Connect with Us

“Njerëz të fiksuar me komentet dhe pëlqimet”/ Ndryshimi drastik në Instagram, ja çfarë thotë Kim Kardashian

Showbizz

“Njerëz të fiksuar me komentet dhe pëlqimet”/ Ndryshimi drastik në Instagram, ja çfarë thotë Kim Kardashian

Publikuar

-

“Njerëz të fiksuar me komentet dhe pëlqimet”/ Ndryshimi drastik në Instagram, ja çfarë thotë Kim Kardashian

Disa muaj më parë u tha se rrjeti gjigand i rrjeteve sociale “Instagram”, do të bëjë ndryshimin drastik dhe do të zhdukë pëlqimet për postimet, duke qenë se kjo ka ndikuar keq në shëndetin mendor të shumë personave.

Një nga personazhet që e mbështet këtë veprim, është edhe ylli i reality show, Kim Kardashian që është një nga më të pëlqyerat në rrjete sociale. Në një konferencë të organizuar nga “New York Times”, Kim ka thënë se fshehja e numrit të pëlqimeve për fotot dhe videot do të përmirësojë shëndetin mendor të shumë njerëzve. “Mendoj se heqja e pëlqimeve do të jetë shumë e dobishme për disa njerëz. E di që skuadra e ‘Instagram’ ka biseduar me shumë njerëz për këtë gjë dhe po e merr seriozisht si problem dhe kjo më bën të lumtur”, është shprehur Kim.

Ajo ka shtuar se personalisht nuk ka vuajtur asnjëherë për shkak të pëlqimeve, por e di shumë mirë se heqja e tyre do të ndihmojë persona të tjerë. “Unë jam shumë e fortë nga ana mendore, por njoh njerëz që janë të fiksuar me komentet dhe kjo më duket jo e shëndetshme. Por unë duhet të shikoj përtej vetes, sepse shpesh mendoj po sikur fëmijët e mi të ishin si ndonjë nga miqtë e mi që nuk është aq i fortë mendërisht dhe të ndihet keq nga komentet? Kjo gjë do më prekte vërtetë”, ka thënë ylli i ‘Keeping Up With The Kardashians’. Kim ka treguar se ajo vetë tashmë ka ndryshuar mënyrën se si poston, pas vjedhjes së saj në Paris, pasi hajdutët dinin gjithçka për të vetëm nga rrjetet sociale./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Foto+18- Modelja dhe bashkëshorti i saj tërbojnë rrjetin/ Pozojnë nudo dhe nuk i lënë vend imagjinatës

Publikuar

-

Nga

Ajo njihet si një nga gratë me trupin më të përkryer në botë, dhe nuk lë rast pa e treguar këtë. Modelja britanike, Kelly Brook, ka realizuar së fundmi një fotografi të jashtëzakonshme, ku ka pozuar nudo bashkë me partnerin e saj, Jeremy Parisi. Çifti i njohur është fotografuar nudo pranë një shkëmbi, në një […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Kameramanët përfitonin sepse…”/ Ekspozonte gjoksin në edicionin e lajmeve, Enki Braçaj tregon sekretet

Publikuar

-

Nga

Edicioni i lajmeve pak kohë më parë me vajzat shqiptare që ekspozonin gjoksin, bëri xhiron e rrjetit. Së fundmi një nga ish moderatoret e “Zjarr TV”, Enki Braçaj,  ka qenë e ftuar në Pop Culture ku ka rrëfyer gjithë eksperiencën e saj si dhe çfarë dëshiron të bëjë në të ardhmen. Enki është pyetur nëse rroga […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gardistja më seksi në botë/ Tërheqëse dhe me forma bombastike, ja kush është vajza që mbron presidentin

Publikuar

-

Nga

Gardistja Anna Krhamtsova, u zgjodh si vajza më e bukur e Gardës Kombëtare ruse dhe ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. Anna është një nga vajzat që mbrojnë presidentin Vladimir Putin dhe bën pjesë në forcat të cilat kanë përgjegjësi të drejtpërdrejtë për sigurinë e tij. 31-vjeçarja, e cila është edhe nënë e një […]

LEXO TE PLOTE