Connect with Us

“Nuk më pranonin kurrë, duhej t’ia bëje me dorë si…”/ Aleksandër Gjoka tregon prapaskenat e festivaleve në vitet 90′

Showbizz

“Nuk më pranonin kurrë, duhej t’ia bëje me dorë si…”/ Aleksandër Gjoka tregon prapaskenat e festivaleve në vitet 90′

Publikuar

-

Ai është “zhdukur” prej shumë kohësh nga skena shqiptare por përsëri mbetet këngëtari me vokalin më të veçantë në muzikën shqiptare.

Aleksandër Gjoka i ftuar së fundmi në spektaklin ‘Këndo Këngën Time’, ka rrëfyer shumë detaje nga jeta e tij artistike ndër vite ku i pyetur se si ishin marrëdhëniet me festivalet para viteve 90-të, Gjoka u përgjigj:

‘Ku u llogarisja unë, unë kam qenë këngëtar liqeni. Ku më pranonte njeri me këtë zë, ç’është ky. Duhet të këndoje si komisar, normalisht duhet të këndoje si komisar kush më pranonte mua me këtë zë.  Duhet t’ia bëje dhe me dorë, si Kozmai’.Lekë as s’kam as nuk më mbarohen, por synimi im është që emri im të shkruhet’, përfundoi këngëtari.

Ai gjithashtu ka ndarë  një histori që i ka ndodhur vite më parë në qytetin e Fierit.

‘Kam qenë me “Grupin X”. Kemi pasur shumë miq në Fier dhe na propozuan të bënim një koncert. Atëherë bëheshin në teatër, në teatrin e Fierit dhe ishte salla plot. Aty ka qenë çudia më e madhe sepse duke kënduar  na hidhnin lekë në skenë sikur të ishim në dasmë. Ne këndonim rrok ata na hidhnin lekë… Kur kam ardhur në Tiranë ju them këtyre grupeve Bledar Sejkos, Redon Makashit, Elton Dedës, ‘ Çuna ikni në Fier se atje ka lekë…’ Të gjithë në Fier dhe u kënaqën… ‘ka përfunduar këngëtari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: