Connect with Us

Sfidat me jetën të aktores së Game of Thrones/ Problemet me shëndetin nuk e penguan në shkëlqimin e saj

Showbizz

Sfidat me jetën të aktores së Game of Thrones/ Problemet me shëndetin nuk e penguan në shkëlqimin e saj

Publikuar

-

Aktorja e famshme e serialit Game of Thrones Emilia Klark ka patur probleme shumë serioze me shëndetin. Pas përfundimit të serialit, Emilia u godit nga një hemoragji cerebrale e cila ka qenë fatale për shuëm njerëz.

Aktorja iu nënshtrua menjëherë operacionit, por pas tij aktorja pati ndërlikime ajo pësoi afazi, një problem me të folurën që bënte të mos shqiptonte dot as emrin e saj. Emilia thotë se ishin çastet më të këqija të jetës, aq sa i vinte të dorëzohej plotësisht.

“Ishte një aneurizëm, shumë trauamatike. Infermierët silleshin shumë mirë. Më jepnin ilaçe që të mos kisha dhimbje e më bënin të qeshja gjithë kohës në spital”, thotë ajo. “Ndërsa mamaja u kthye në superheroinë. Bënte sikur i kuptonte gjërat që thosha kur isha me afazi, që të mos ndihesha keq”.

Emilia nuk ia hodhi me aq. Në vitin 2013 iu përsërit edhe në fazë më të keqe, aq sa nisi një gjakderdhje në tru që kërkonte operim të dytë dhe urgjent./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Gazetarja e quajti Dafina Zeqirin arrogante/ Flet menaxheri i vipave: “I bën dhurata me çmime ekstreme stafit të saj”

Publikuar

-

Nga

Para pak kohësh gjatë një interviste për emisionin “Mos i Fol Shoferit”, Suada Daci ka treguar se këngëtarja Dafina Zeqiri është një ndër ato personazhe që i karakterizon arroganca. Ajo është shprehur se Dafina jo vetëm me gazetarët por edhe me stafin e saj sille si një Divë dhe i trajtonte keq. Xhani Demika ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Më kanë ofruar para për një natë”/ Këngëtari shqiptar tregon çmenduritë e fanseve për të

Publikuar

-

Nga

Këngëtari shqiptar Sergio është një nga meshkujt më të pëlqyer sidomos nga gjinia femërore. Këngët e tij numërojnë me miliona klikime në Youtube. Së fundi ai ka qenë i ftuar nmë emisioni Glamour Zone me Ester Bylykun ku ka folur rreth marrëdhënies së tij me femrat. Ai ka theksuar se ka shumë fanse dhe një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

FOTO-Modelja shqiptare i “vë flakën” Instagramit/ Pozon e shtrirë mbi kolltuk

Publikuar

-

Nga

Arbenita Ismajli është një nga modelet më të komentuara të showbizit shqiptar. Arbenita ka qenë në vëmendjen e mediave rozë pas ndarjes nga reperi Fero. Gjithashtu modelja është shumë aktive në Instagram ku ndan me ndjekësit e saj të shumtë foto nga jeta e përditshme si dhe projektet e reja nga puna e saj. Së […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Ka gatuar trahana dhe çaj mali për Cristiano Ronaldon/ Ky është shefi i njohur i kuzhinës që do të zëvendësojë Renato Mekollin

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme skenaristja Zefina Hasani lajmëroi se Renato Mekolli nuk do të jetë drejtuesi i emisionit Hell’s Kitchen. Me anë  të një statusi në rrjetet sociale ajo shkruante: “S’e mendoja asnjehere se do te ndodhte keshtu por ja qe ndodhi. Renato u largua per arsyet e tij e ne duhet te vazhdonim me nje […]

LEXO TE PLOTE