Connect with Us

Si do të ndikojë energjia misterioze dhe çfarë ju pret në 11/11/2019 sipas shenjave të horoskopit

Kuriozitete

Si do të ndikojë energjia misterioze dhe çfarë ju pret në 11/11/2019 sipas shenjave të horoskopit

Publikuar

-

11 Nëntor 2019, mund të jetë një nga ditët më magjike të vitit, falë domethënies shpirtërore të 11/11 në numerologji, si dhe tranzitimeve shumë të veçanta astrologjike që do ta bëjnë këtë ditë edhe më misterioze.

Zbuloni se si energjia e dates 11 Nëntor do të ndikojë tek ju, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut:

Dashi (21 Mars – 19 Prill):
11 Nëntori është një ditë e mirë për zhvillimin e planeve të biznesit dhe demonstrimin e suksesit, dhe duke qenë se fuqia financiare është shqetësimi juaj, përdoreni atë në avantazhin tuaj sot.

Demi (20 Prill – 20 maj):
Një marrëdhënie mund të rishfaqet duke ju ofruar një paraqitje të shkurtër të vetes dhe të kaluarës. Kushtojini vëmendje gjithçkaje që ndodh gjatë gjithë ditës, edhe nëse duket e parëndësishme.

Binjakët (21 maj – 20 qershor):
Me planetin tuaj qeverisës, Merkurin, në Akrep emocionale dhe me një tranzit të veçantë me Diellin në 11/11, shenja juaj mund të ndjehet shumë më emocionuese se zakonisht, ndërsa ju jeni mjaft intelektualë normalisht.Do të prireni të merrni përsipër shumë më tepër përgjegjësi.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik):
Më 11/11, një miqësi mund të evoluojë në një marrëdhënie më të thellë dhe romantike. Mendoni para se të dilni me mikun tuaj më të mirë.Megjithëse energjia e 11/11 është e fuqishme, marrëdhëniet që fillojnë gjatë Mërkurit ne prapavije nuk zgjasin përgjithmonë.

Luani(23 korrik – 22 gusht):
Mërkuri ne prapavije është në lidhje me planetin tuaj qeverisës, Diellin, në një ngjarje të rrallë dhe të veçantë kozmike ku ju mund të përfitoni prej tij. Merrni kohën për t’u përqëndruar në qëllimet tuaja, në mënyrë që të manifestoni jetën që dëshironi.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator):
Ju mund të keni për të bërë një pastrim shpirtëror, i cili mund të rezultojë në një reagim nga trupi juaj . Nëse keni një ftohje ose grip, mund të jetë universi që ju kërkon të thelloni punën tuaj personale.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor):
11/11 është një ditë e bekimeve madhore për të manifestuar bollëkun, duke e bërë atë një ditë ideale për punën rituale, përcaktimin e qëllimit dhe planifikimin e përgjithshëm të financave tuaja.Planifikoni buxhetin tuaj me shumë kujdes dhe kujdes tani për të shmangur gabimet financiare në të ardhmen.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor):
Ju jeni një person shumë i matur normalisht, por me kaq shumë planete të mëdhenj të lidhur me shenjën tuaj sot, 11/11 do t’ju shtyjë në qendër të vëmendjes. Gjithnjë e më shumë vështrime po ju drejtojne drejt këshillave dhe mençurisë. Mos kini frikë të shprehni të vërtetën tuaj.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor):
Cikli i Hënës së Re që paraprin Hënën e plotë të Nëntorit ka filluar në shenjën tuaj, kështu që lironi bagazhet e vjetra shpirtërore që nuk ju shërbejnë më.Në të njëjtën kohë, mund të zbuloni se trupi juaj pastrohet fizikisht, një simbol i punës suaj shpirtërore. Merrni kohën për t’u çlodhur dhe për të shëruar energjinë tuaj.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar):
11/11 ka të bëjë me sinkronitetin dhe lidhjen, dhe madje edhe nëse jeni zhgënjyer nga disa miq kohët e fundit, le të lulëzojë fluksi i energjisë natyrore midis jush dhe njerëzve që janë afër jush sot.Miqtë janë gjithmonë një burim i shkëlqyer frymëzimi.

Ujori (20 janar – 18 shkurt):
11/11 do të jetë koha e përsosur për të filluar planifikimin e një kapitulli të ri të jetës suaj. Përdorni kohën tuaj të lirë sot për t’u përqëndruar në hapat tuaj të ardhshëm.

Peshqit (19 shkurt – 20 Mars):
Mendja juaj evoluon me një ritëm të furishëm, duke ju lejuar të ndryshoni filozofitë tuaja të brendshme. Duke pasur parasysh magjinë dixhitale të 11/11, do të zbuloni gjithashtu se keni një lidhje të qartë me universin dhe që jeni në gjendje të bashkoheni me vetveten tuaj më të lartë për të vendosur qëllime./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE