Connect with Us

Si të keni gjatë gjithë ditës një aromë të mirë?/ Zbuloni disa këshilla që bëjnë parfumin të zgjasë pafund

Kuriozitete

Si të keni gjatë gjithë ditës një aromë të mirë?/ Zbuloni disa këshilla që bëjnë parfumin të zgjasë pafund

Publikuar

-

Nëse zbuloni se aroma juaj është zbehur nga dreka ,këto sugjerime kryesore nga ekspertët në Hairtrade do të ndihmojnë aromën tuaj të parfumit të zgjasë gjatë gjithë ditës – pa pasur nevojë të spërkatni një shishe të tërë mbi veten tuaj.

Ja disa këshilla si të bëni që aroma juaj e parfumit të zgjasë sa më shumë:

Shtoni vazelinë në pikat e pulsit

Perdorimi i vazelinës do ta mbajë aromën për më gjatë. Aplikojeni në kyçet e duarve, në qafë, në bërryla, në gjunjë dhe në nyje të këmbëve.

Në pjesën e prapme të trupit!

Mund të duket absurde, por është shumë e rëndësishme që të hidhni parfum edhe në pjesën e prapme të gjunjëve dhe në shpinë, si edhe tek bërrylat, nëse doni që të gjithë ta ndjejnë aromën tuaj kudo që të kaloni. Gjithashtu mund ta hidhni edhe në pjesën e prapme të qafës; askush nuk do t’ju rezitojë.

Ne furçën tuaj të flokëve

Alkooli në parfum mund të thajë flokët tuaj, kështu që mos e përdorni direkt. Në vend të kësaj, pastroni lehtë furçën tuaj të flokëve me të ose blini një parfum flokësh që është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur për flokët tuaj.

Në ‘pikat e nxehta’ të trupit

Në ato zona të trupit ku ka nxehtësi, do të thotë se gjaku qarkullon më shpejt dhe kjo e bën aromën të shpërndahet më lehtësisht në të gjithë trupin. Prandaj parfumi hidhet gjithnjë prapa veshit, në kyçet, tek pjesa e poshtme e qafës, tek bërrylat, tek kyçet e gjunjëve, pasi këto zona e aktivizojnë aromën përmes nxehtësisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE