Connect with Us

Ushqime të skaduara ose helmuese/ Zbuloni çfarë nuk duhet të porosisni në këto restorante

Life Style

Ushqime të skaduara ose helmuese/ Zbuloni çfarë nuk duhet të porosisni në këto restorante

Publikuar

-

Zhgënjimi është, për fat të keq, një realitet i ashpër në botën e ushqimeve. Ne të gjithë kemi përjetuar lejimin e pritjes për të provuar një restorant të ri, atëherë kur më në fund vjen nata e madhe,madje keni rezervuar më parë por kur erdhi ushqimi, ishte thjesht e kotë.

Ajo që gabojmë është se jo në çdo restorant mund të porosisim atë çfarë duam, janë disa ushqime që duhet t’i shmangim.

Më poshtë ju sjellim disa shembuj se çfarë nuk duhet të porosisni kur drekoni apo darkoni jashtë sipas ‘BrightSide’:

-Nëse jeni në një restorant kinez, shmangni ushqimin që nuk është kinez. Këto restorante janë të specializuara të gatuajnë ushimet e tyre tradicionale.

-Nuk duhet të porosisni ushqim deti nëse restoranti ndodhet shumë larg detit. Kjo për faktin se prodhimet e detit në atë restorant nuk janë të freskëta dhe nuk dihet sesa kohë mund të kenë në frigorifer. Porosisni ushqim deti nëse jeni në një vend të njohur dhe jeni të sigurt që ato janë të freskëta.

-Mos porosisni kurrë specialitete të shtëpisë. Kuzhinierët thonë se specialitetet zakonisht bëhen nga mbetjet e ushqimeve të vjetra që ata duan t’i heqin./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTO-Victoria Beckham zbulon tendencat e fundit të modës/ Këto janë ngjyrat që do të bëjnë namin këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Tashmë mund të themi me gojën plot se jemi në sezonin vjeshtë-dimër dhe duhet të ndryshojmë të gjithë gardërobën, duke mënjanuar veshjet e verës. Por të gjithë janë konfuzë se çfarë do të jetë në modë këtë sezon, cilat do të jenë ngjyrat e preferuara dhe kombinimet më perfekte që do t’iu bëjnë të dukeni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta kuptoni që partneri juaj po ju fsheh diçka/ Këto janë shenjat që nuk duhet t’i anashkaloni

Publikuar

-

Nga

Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë vetë, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Ndonjëherë është e vështirë të dihet se ku të vizatoni linjën. Komunikimi i mirë është thelbësor, por nëse partneri juaj dëshiron të fshehë diçka, duhet të dini se kur t’i bëni ata të thonë të vërtetën. Duke qenë të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëse keni një Dash në jetën tuaj, atëherë jeni me shumë fat/ Këto janë 7 arsyet

Publikuar

-

Nga

Një Dash është shumë i vendosur Përcaktimi është një nga tiparet më të nënvlerësuara në çdo qenie njerëzore. Një person i vendosur është dikush që nuk vendoset për mediokritet në jetë. Dhe kjo është karakteristikë e një Dashi. Ata gjithmonë do të përpiqen për diçka. Dhe kjo do t’ju motivojë të bëni të njëjtën gjë […]

LEXO TE PLOTE