Connect with Us

“Burrat do të preferojnë gra pa operacione plastike”/ 6 gjëra që do të bëhen pjesë e përditshmërise sonë në dekadën e ardhshme

Kuriozitete

“Burrat do të preferojnë gra pa operacione plastike”/ 6 gjëra që do të bëhen pjesë e përditshmërise sonë në dekadën e ardhshme

Publikuar

-

Mundohuni të mbani mend se çfarë lloj jete kemi pasur në vitin 2009. Shumica e njerëzve ende nuk po përdorin internetin, rrjetet sociale ishin argëtim vetëm për studentët dhe fëmijët e shkollës. Në të njëjtën kohë, njerëzimi mori një vaksinë kundër HIV, , iPhone 3GS dhe modele të ndryshme të librave elektronikë. Filluam të udhëtojmë më shumë, të divorcohemi më shumë dhe të dashurohemi më shpejt, duke harruar detyrimet tona. Atëherë, çfarë po na pret në dekadën e ardhshme?

1-Ne do të jetojmë në një apartament të përbashkët për t’u ndjerë i nevojshëm. Njerëzit kanë filluar të marrin me qira një apartament të madh me miqtë në vend që të marrin me qira diçka vetëm, gjithnjë e më shpesh. Interesimi për bashkëjetesë pasqyron stilin e jetës, të treguar në serialin TV Friends , ku shokët e dhomës kalojnë kohën e lirë së bashku dhe mbështesin dhe ndihmojnë njëri-tjetrin. Kjo tendencë po vazhdon të rritet.

2-Një tualet i ri i zakonshëm po shfaqet në vend të tualeteve të veçanta për zonja dhe zotërinj.

3-Përcaktimi i detyrave shtëpiake për burra dhe gra po zhduket, gjë që rezulton në pak rëndësi nëse gruaja mund të gatuajë, ose nëse një burrë mund të vendose një gozhdë. Gjëja më e rëndësishme është përputhshmëria e karaktereve të tyre individuale.

4-Fëmijët do të jenë një luks i padisponueshëm për shumë njerëz.Sot fëmijët nuk janë aq të përballueshëm. Eshtë bërë një zgjedhje më e vetëdijshme e çifteve që janë të shëndetshëm fizikisht, kanë marrëdhënie të forta, një lloj kursimi dhe per strehimin e tyre. Në të njëjtën kohë, profesori Sarah Harper mendon se ulja e niveleve të lindjeve nuk është një shenjë e keqe.

5-Arsimi i lartë do të jetë vetëm për gjenitë dhe karrieristët.Ju mund ta filloni jetën tuaj nga e para në çdo moment. Ne e konsiderojmë normale kur një person heq dorë nga një punë shumë e paguar në moshen 40 vjeçare, zotëron bazat e arteve të kuzhinës dhe fillon të punojë si asistent i kuzhinierit, duke kaluar tërë ditën në kuzhinë dhe duke marrë një page shumë më të vogël për punën e tyre. 20 ose 30 vjet më parë ky person do të ishte perceptuar si një egoist.

6-Standardet e bukurisë po ndryshojnë gjithashtu.Burrat do të preferojnë gratë me vithe normale dhe t’u kushtojnë më pak vëmendje gjinjve të tyreSot, kozmetika dhe kirurgjia plastike janë aq të përballueshme sa që lejojnë gratë të ndryshojnë me lehtësi pamjen e tyre. Në përgjigje të kësaj, burrat kanë filluar të ndryshojnë preferencat e tyre – ata tregojnë më shumë interes për përfaqësuesit e gjinisë femërore që preferojnë një pamje më natyrale, kujdesen për veten e tyre, luajnë sport dhe studim, dhe duken të shëndetshëm në kontrast me zonja të reja artificiale nga Instagram./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: