Connect with Us

“Burrat do të preferojnë gra pa operacione plastike”/ 6 gjëra që do të bëhen pjesë e përditshmërise sonë në dekadën e ardhshme

Kuriozitete

“Burrat do të preferojnë gra pa operacione plastike”/ 6 gjëra që do të bëhen pjesë e përditshmërise sonë në dekadën e ardhshme

Publikuar

-

“Burrat do të preferojnë gra pa operacione plastike”/ 6 gjëra që do të bëhen pjesë e përditshmërise sonë në dekadën e ardhshme

Mundohuni të mbani mend se çfarë lloj jete kemi pasur në vitin 2009. Shumica e njerëzve ende nuk po përdorin internetin, rrjetet sociale ishin argëtim vetëm për studentët dhe fëmijët e shkollës. Në të njëjtën kohë, njerëzimi mori një vaksinë kundër HIV, , iPhone 3GS dhe modele të ndryshme të librave elektronikë. Filluam të udhëtojmë më shumë, të divorcohemi më shumë dhe të dashurohemi më shpejt, duke harruar detyrimet tona. Atëherë, çfarë po na pret në dekadën e ardhshme?

1-Ne do të jetojmë në një apartament të përbashkët për t’u ndjerë i nevojshëm. Njerëzit kanë filluar të marrin me qira një apartament të madh me miqtë në vend që të marrin me qira diçka vetëm, gjithnjë e më shpesh. Interesimi për bashkëjetesë pasqyron stilin e jetës, të treguar në serialin TV Friends , ku shokët e dhomës kalojnë kohën e lirë së bashku dhe mbështesin dhe ndihmojnë njëri-tjetrin. Kjo tendencë po vazhdon të rritet.

2-Një tualet i ri i zakonshëm po shfaqet në vend të tualeteve të veçanta për zonja dhe zotërinj.

3-Përcaktimi i detyrave shtëpiake për burra dhe gra po zhduket, gjë që rezulton në pak rëndësi nëse gruaja mund të gatuajë, ose nëse një burrë mund të vendose një gozhdë. Gjëja më e rëndësishme është përputhshmëria e karaktereve të tyre individuale.

4-Fëmijët do të jenë një luks i padisponueshëm për shumë njerëz.Sot fëmijët nuk janë aq të përballueshëm. Eshtë bërë një zgjedhje më e vetëdijshme e çifteve që janë të shëndetshëm fizikisht, kanë marrëdhënie të forta, një lloj kursimi dhe per strehimin e tyre. Në të njëjtën kohë, profesori Sarah Harper mendon se ulja e niveleve të lindjeve nuk është një shenjë e keqe.

5-Arsimi i lartë do të jetë vetëm për gjenitë dhe karrieristët.Ju mund ta filloni jetën tuaj nga e para në çdo moment. Ne e konsiderojmë normale kur një person heq dorë nga një punë shumë e paguar në moshen 40 vjeçare, zotëron bazat e arteve të kuzhinës dhe fillon të punojë si asistent i kuzhinierit, duke kaluar tërë ditën në kuzhinë dhe duke marrë një page shumë më të vogël për punën e tyre. 20 ose 30 vjet më parë ky person do të ishte perceptuar si një egoist.

6-Standardet e bukurisë po ndryshojnë gjithashtu.Burrat do të preferojnë gratë me vithe normale dhe t’u kushtojnë më pak vëmendje gjinjve të tyreSot, kozmetika dhe kirurgjia plastike janë aq të përballueshme sa që lejojnë gratë të ndryshojnë me lehtësi pamjen e tyre. Në përgjigje të kësaj, burrat kanë filluar të ndryshojnë preferencat e tyre – ata tregojnë më shumë interes për përfaqësuesit e gjinisë femërore që preferojnë një pamje më natyrale, kujdesen për veten e tyre, luajnë sport dhe studim, dhe duken të shëndetshëm në kontrast me zonja të reja artificiale nga Instagram./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lehtëson stresin dhe dhimbjet e kokës/ 9 përfitimet që sjell puthja për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Puthja ndihmon në lehtësimin e alergjive. Hulumtimet na kanë treguar se vetëm një seancë 30-minutëshe e puthjes në të vërtetë mund të zvogëlojë në mënyrë dramatike simptomat e etheve ose alergjive që janë shkaktuar nga poleni ose pluhuri. Lehtëson stresin Nëse jeni dikush që vazhdimisht ndjehet i stresuar, atëherë gjëja më e mirë që mund […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë rezervon pjesa e mbetur e vitit për ju? Zgjidhni topin tuaj të preferuar dhe zbulojeni

Publikuar

-

Nga

Në imazhin e mësipërm, shfaqen 6 topa të ndryshëm kristalesh. Zgjidhni atë që ju tërhoqi vëmendjen, pastaj rrëshqitni poshtë për të zbuluar se çfarë lajmi po pret për ju gjatë gjithë vitit! Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 1: Ky vit do të ofrojë akoma ide të shkëlqyera për ju dhe për botën përreth jush. Ndoshta […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Publikuar

-

Nga

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni një shpirt i Zjarrit, Tokës, Ajrit apo Ujit, lexoni përmbledhjen e meposhtme. Nëse jeni një Frymë Ajri: Do të ndjeni një thirrje për t’i dërguar një mesazh botës, përmes […]

LEXO TE PLOTE