Connect with Us

Dëmtojnë seriozisht veshkat/ Këto janë ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni

Life Style

Dëmtojnë seriozisht veshkat/ Këto janë ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni

Publikuar

-

Veshkat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në trupin tuaj – ata janë përgjegjës për largimin e mbeturinave përmes urinës, prodhimin e hormoneve dhe filtrimin e toksinave dhe lëngjeve shtesë në gjakun tuaj.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të kujdeseni mirë për veshkat tuaja dhe të përpiqeni t’i mbani ato të shëndetshme. Fatkeqësisht, disa ushqime mund t’i dëmtojnë ata dhe të ndikojnë në funksionimin e tyre normal nëse hahen me tepri.

Bright Side bëri një listë të ushqimeve më të njohura që mund të dëmtojnë rëndë veshkat tuaja.

1-Avokado

2-Mishi

3-Kripa

4-Bananet

5-Bulmet

6-Bukë me fara

7-Lëngu i portokallit dhe portokalli/ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Paratë dhe shëndeti/ Horoskopi për ditën e sotme nga Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Po filloni të integroheni për të treguar talentin tuaj, në mënyrë që të fitoni sa më shumë para. Falë aftësive tuaja do të fitoni shumë të ardhura.   Demi Ndjeni që e vetmja gjë konstante në jetën tuaj është ndryshimi. Për fat të mirë do të keni mundësi të rishikoni dhe një herë gabimet […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nuk dinë të menaxhojnë paratë/ 5 shenjat e horokopit që e tejkalojnë buxhetin

Publikuar

-

Nga

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars) Peshqit tejkalojnë buxhetin sepse janë shumë të sjellshëm dhe të dhënë. Nëse dikush ka nevojë për ndihmë, veçanërisht financiarisht, Peshqit do t’ua japin atyre. Ata janë lloji i njerëzve që do t’i dhuronin dhjetë dollarët e tyre të fundit dikujt sesa t’i kursenin vetë. Kur kalojnë buxhetin, ata priren […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Karizmatikë dhe shumë energjikë/ 5 shenjat më tërheqëse të horoskopit

Publikuar

-

Nga

1.Dashi (21 Mars – 19 Prill) Ata janë energjikë, kanë një qëndrim jashtëzakonisht pozitiv, janë spontan dhe pëlqejnë të dalin nga zonat e tyre të rehatisë. Ata do të kërkojnë njerëz që nuk i njohin në një festë dhe të fillojnë një bisedë me ta. Pothuajse gjithmonë, Dashi do të zbulojë diçka interesante për personin. […]

LEXO TE PLOTE