Connect with Us

Horoskopi ditor 9 nëntor 2019/ Zbuloni si do të jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut

Life Style

Horoskopi ditor 9 nëntor 2019/ Zbuloni si do të jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Hëna në shenjën tuaj do të bëjë që të ndiheni në siklet, për shkak të disa pengesave me të cilat do të përballeni. Nëse ka njerëz që nuk janë në anën tuaj, gjatë kësaj periudhe do të keni mundësi që të kuptoni se kush janë dhe se si të silleni me ta. Në dashuri gjithë ata që kanë qëndruar larg një personi, do të kenë mundësi që të afrohen.

Demi

Gjithçka që për vite ka qenë një pikë referimi, po iu humbet nga duart! Është momenti që raportet e zvarritura ti fshihni, në mënyrë që të ecni përpara me njerëz që iu kuptojnë. Brenda muajit dhjetor do keni mundësi që të çoni përpara projekte të mëdha. Thënë ndryshe, nëntori është muaj i cili jep një shtysë të rëndësishme.

Binjakët

Shumë nga të lindurit e kësaj shenje do të presin me ankth fundin e muajit nëntor. Do të keni mundësi që të rindërtoni jetën tuaj, duke studiuar një strategji të re, e cila ju ndihmon që të ndiheni mirë. Fundjava do të sjellë përmirësime të ndjeshme.

Gaforrja

Mund të keni fërkime me një kundërshtar, ndaj këshillohet që të keni kujdes veçanërisht me të lindurit e shenjës së Dashit dhe Bricjapit. Momentalisht ndiheni gati për të thënë gjëra që në të kaluarën nuk mendonit se do i thoshit. Por ka ardhur momenti që të mendoni më shumë për mirëqenien tuaj se sa atë të të tjerëve. Kjo pasi ata që kanë dhënë shumë në dashuri dhe në punë, kanë marrë shumë pak, ose asgjë.

Luani

Mundohuni që të bini në sy! I përkisni një shenje me shkëlqim, me vendosmëri dhe me karakter të fortë. Në dashuri jeni shumë pozitiv, kështu që kjo periudhë sjell rikuperime të ndjeshme. Ju presin orë të rëndësishme për të sqaruar shumë gjëra. Nga ana tjetër këshillohet që të tregoheni të kujdesshëm me paratë.

Virgjëresha

Mos kërkoni përgjigje të menjëhershme, pasi do ju duhet të prisni ardhjen e muajit dhjetor. Do ju duhet të bëni edhe pak durim, pasi e keqja e madhe ka kaluar tashmë. Në dashuri ka ende diçka që ju mundon, por jo për fajin tuaj.

Peshorja

Jeni disi dembelë, por fundjava do të jetë mjaft e rëndësishme për ju, pasi parashikohen gjëra që do ju çojnë drejt suksesit. Saturni do ua qartësojë idetë, duke mbajtur larg çdo debat me persona që nuk janë treguar të hapur me ju. Në dashuri ka një farë tensioni i cili duhet mbajtur nën kontroll.

Akrepi

Jeni në kërkim të përgjigjeve, të cilat nuk mund të vijnë nga të tjerët, por veçse nga ju. Dielli dhe Mërkuri do ju pajisin me një aftësi të madhe për të analizuar dhe kjo fudjavë do të rezultojë mjaft premtuese.

Shigjetari

Do të keni një dëshirë të madhe për të dashuruar, dhe për të përjetuar emocione të forta. Natyrisht keni nevojë që të privilegjoni vetëm raportet që ju interesojnë, pa humbur kohë me të tjerët. Nga ana tjetër nëse së fundmi keni pasur probleme serioze, tashmë mund të shënoni një rikuperim të ndjeshëm.

Bricjapi

Bëni kujdes ndaj tensioneve me të cilat do të përballeni. Kjo e shtunë do të sjellë jo pak vështirësi, shkruan noa.al. Këshillohet që të tregoheni të durueshëm, pasi është një situatë që do të kalojë.

Ujori

Tregohuni të hapur në raport me të tjerët, pasi kohëve të fundit jeni mbyllur shumë në vete. Keni nevojë që të nxirrni në pah vlerat pozitive të cilat i keni lënë mënjanë, ndoshta për shkak të një tradhtie apo të një situate jo shumë të qartë. Përgjithësisht do të jetë një ditë e vlefshme.

Peshqit

Mos i mbani emocionet brenda vetes. Do e keni të vëshirë të harroni dhe do e keni të vështirë edhe të ecni përpara. Nëse sfera sentimentale është e mbushur me pikëpyetje, me afrimin e dhjetorit gjërat do të përmirësohen. E njëjta gjë vlen edhe për punën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE