Connect with Us

Jeni në vështirësi gjatë qëndrimit në hotel?/ Ja 10 gjërat që mund të përmirësojnë udhëtimin tuaj

Kuriozitete

Jeni në vështirësi gjatë qëndrimit në hotel?/ Ja 10 gjërat që mund të përmirësojnë udhëtimin tuaj

Publikuar

-

Një dhomë hoteli është si një shtëpi e re, ju duhet të rregulloni gjithçka që t’i përshtatet vetes. Dhe kur nuk ka asnjë mikrovalë për të ngrohur ushqimin tuaj, duhet të tregoni zgjuarsinë tuaj. Për fat të mirë sot ka njerëz që ndajnë truket e tyre të udhëtimit në mediat sociale, kështu që ne thjesht mund të rrimë pas dhe të bëjmë shënime.

1. Kur jeni në një hotel dhe keni nevojë për një vend për të fshehur furçën e dhëmbëve.

2. Kur ana juaj e shtratit në dhomën e hotelit nuk ka tavolinë për të vendosur sendet tuaja.

3.Jeni lodhur nga perdet e hotelit që nuk mbyllen deri në fund?

4. Fshehni paratë tuaja në një buzëkuq.

5. Për të mos lejuar që kabllot e tua të bien, thjesht përdorni një pirun!

6. Tani ju nuk duhet të vazhdoni të shtypni butonin për tharësen që të funksionojë.

7. Nuk keni një mbajtëse telefoni? Përdorni një kanace.

8.Nëse dhoma juaj e hotelit kërkon që të futni çelësin tuaj në mënyrë që të ndizni energjinë, mund të vendosni gjithçka aty.

9. Përdorni makinen e kafes për të ngrohur ushqimin kur nuk ka mikrovalë.

10. Si të ngrohni një burrito në një dhomë hoteli që nuk ka mikrovalë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: