Connect with Us

Jeni në vështirësi gjatë qëndrimit në hotel?/ Ja 10 gjërat që mund të përmirësojnë udhëtimin tuaj

Kuriozitete

Jeni në vështirësi gjatë qëndrimit në hotel?/ Ja 10 gjërat që mund të përmirësojnë udhëtimin tuaj

Publikuar

-

Një dhomë hoteli është si një shtëpi e re, ju duhet të rregulloni gjithçka që t’i përshtatet vetes. Dhe kur nuk ka asnjë mikrovalë për të ngrohur ushqimin tuaj, duhet të tregoni zgjuarsinë tuaj. Për fat të mirë sot ka njerëz që ndajnë truket e tyre të udhëtimit në mediat sociale, kështu që ne thjesht mund të rrimë pas dhe të bëjmë shënime.

1. Kur jeni në një hotel dhe keni nevojë për një vend për të fshehur furçën e dhëmbëve.

2. Kur ana juaj e shtratit në dhomën e hotelit nuk ka tavolinë për të vendosur sendet tuaja.

3.Jeni lodhur nga perdet e hotelit që nuk mbyllen deri në fund?

4. Fshehni paratë tuaja në një buzëkuq.

5. Për të mos lejuar që kabllot e tua të bien, thjesht përdorni një pirun!

6. Tani ju nuk duhet të vazhdoni të shtypni butonin për tharësen që të funksionojë.

7. Nuk keni një mbajtëse telefoni? Përdorni një kanace.

8.Nëse dhoma juaj e hotelit kërkon që të futni çelësin tuaj në mënyrë që të ndizni energjinë, mund të vendosni gjithçka aty.

9. Përdorni makinen e kafes për të ngrohur ushqimin kur nuk ka mikrovalë.

10. Si të ngrohni një burrito në një dhomë hoteli që nuk ka mikrovalë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Zgjidhni një imazh “Zen” dhe merrni disa këshilla për rritjen tuaj të brendshme

Publikuar

-

Nga

Imazhi 1: Përkushtimi, Vallëzimi Meera në tempull Devotshmëria është të lidhesh plotësisht me ekzistencën, është një histori dashurie. Të duash, nga ana tjetër, do të thotë të ngatërrohesh me një person tjetër, të ndash intimitetin e thellë të dy zemrave, bëj që dy zemra të fillojnë të vallëzojnë të njëjtën këngë. Devotshmëria është vdekja e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si mos të rrezikoni jetën e fëmijës?/ Ja 5 mënyra të zakonshme se si të mbani një fëmijë në mënyrën e duhur

Publikuar

-

Nga

Sipas  një studimi , nënat që i mbajnë fëmijët e tyre lëkurë më lëkurë përjetojnë më pak stres. E thënë kjo, është mjaft e rëndësishme se si e mbani fëmijën, pasi shumë nga metodat e zakonshme mund të dëmtojnë shëndetin e një fëmije. Bright Side mendon se është e rëndësishme që të gjithë t’i kushtojmë vëmendje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë do të ndodhte nëse paratë do të zhdukeshin?/ Ja 8 pasojat që duhet t’i kemi parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzimi krijoi monedha, shënime, karta debiti dhe krediti dhe pagesat nga interneti. Ne jetojmë rreth parave dhe parate kontrollojnë jetën tonë. Kjo do të thotë që nëse të gjitha paratë në botë zhduken papritmas, ne do të duhet të merremi me pasojat pothuajse menjëherë. 1. Më pak ndarje martese Një  studim zbuloi se arsyeja më e […]

LEXO TE PLOTE