Connect with Us

“Kam bërë 10 vjet burg për familjen”/Hoqi dorë nga muzika, zbulohen arsyet e vendimit të reperit shqiptar

Showbizz

“Kam bërë 10 vjet burg për familjen”/Hoqi dorë nga muzika, zbulohen arsyet e vendimit të reperit shqiptar

Publikuar

-

Ai u bë i njohur në Shqipëri për shkak të hiteve si “S’kam kohë”, “Qa bone” etj.

Reperi shqiptar i cili jeton në Gjermani, Azet, duket se është lodhur nga rrugëtimi i tij në muzikë dhe  pak javë më parë njoftoi se ka vendosur të marrë një pushim nga muzika dhe nga rrjetet sociale, pasi dëshiron t’i përkushtohet më shumë familjes së tij.

“Unë bëj atë që duhet bërë për familjen. Unë kam bërë 10 vjet burg për familjen. Në atë kohë ne u bëmë të njohur në Gjermani. 15 vjet më parë, e takova Nash për herë të parë dhe filluam të krijonim muzikë së bashku, në bodrumin e tij për shkak të krizave. Në një moment erdhën vëllezërit e mi Zuna dhe Miami dhe që nga atëherë në jetuam për muzikën. Unë jam tepër krenar për vëllezërit e mi për çfarë kanë bërë për mua deri tani. Miami, Zuna dhe Nash, një bandë, një familje.Vendosëm të sjellim diçka. Kjo është arsyeja pse unë do të lëshoj një EP sonte, që do të jetë në dispozicion në të gjitha platformat por edhe falas për ju.Në dhjetor, në rrjetet sociale do të pushoj pak. Do të bëj pak pushim. Do të kthehem me patjetër por nuk e di akoma kur. Vitet e fundit kanë ndodhur shumë gjëra në familjen time, për të cilën tani duhet të kujdesem. Jo si një Azet por si një Granit.Qoftë në Instagram apo turne, ju jeni gjithmonë në fillim dhe ne ju jemi mirënjohës për këtë”.- shkruante Azet në Instagram.

Por përse e mori këtë vendim kaq të shpejtë? Burime për “Prive.al” bëjnë me dije se humbja e të atit e detyroi Azet të shkojë drejt këtij vendimi.

Si fëmija më i madh në familje ai është i detyruar t’u qëndrojë sa më pranë njerëzve të tij të afërt./CNA.al

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Mario deklaroi në publik se ishte gay/ Oriola Marashi jep mesazhin e fortë: “Mentalitet i ndryshkur”

Publikuar

-

Nga

Grimieri Mario Dedivanoviç, u bë i njohur për publikun pasi prej vitesh punon krah biznesmenes Kim Kardashian. Së fundmi ai ka fituar çmimin “American Influencer Awards 2019” në evenimentin që u mbajt dje në Dolby Theatre, Los Angeles, ku dhe bëri deklaratën e bujshme duke pranuar se ishte gay. “Dua gjithashtu të them diçka për […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTO-Këngëtarja e famshme pozon topless/ Ylli i Popit ndez rrjetin

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga këngëtaret më të famshme në botë të muzikës pop. Bëhet fjalë për Jessie J. Edhe pse shpesh herë ka deklaruar në intervista të ndryshme që është shumë e kompleksuar përsa i përket pamjes së jashtme, së fundi ajo ka guxuar edhe më shumë duke pozuar topless. Fotot Jessie i ka publikuar […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ka mësuar përmendësh vjershën”/ Rikthehet sherri mes repereve shqiptare, ja çfarë ndodhi mes tyre

Publikuar

-

Nga

Sherret mes repereve shqiptare kanë qenë në qendër të vëmendjes këto kohë e vazhdojnë të jenë për shkak të deklaratave të bujshme që bëjnë ndaj njëra-tjetrës. Sot ajo që po komentohet për shkak të një postimi është Arta Bajrami, reperja e cila prej vitesh është pjesë e tregut muzikor shqiptar. Arta ka bërë një postim […]

LEXO TE PLOTE