Connect with Us

Kini kujdes/Si do të ndikojë Hëna e plotë në 12 nëntor 2019 tek ju sipas shenjës së zodiakut

Life Style

Kini kujdes/Si do të ndikojë Hëna e plotë në 12 nëntor 2019 tek ju sipas shenjës së zodiakut

Publikuar

-

Hëna e plotë do të ndriçojë qiellin tonë në 12 nëntor 2019 dhe do të na sjellë një dozë të mirë të energjisë tek shenja e Demit. Ne duhet të jemi mirënjohës, sepse kohët e fundit, kemi pasur disa vështirësi në astrologji, me sezonin e Akrepit,prapavijen e Mërkurit dhe Hënës së Re të Akrepit.

Dashi (21 Mars – 19 Prill):

Dashi, kjo Hënë e Plotë do të përqendrohet në shërimin dhe përmirësimin e financave tuaja.Me hënën duke ndriçuar plotësisht shtëpinë tuaj të financave personale, me siguri do të përqendroheni në një qasje pragmatike dhe konstruktive ndaj buxhetit tuaj aktual.

Demi (20 Prill – 20 maj):
Me Hënën e plotë në shenjën tuaj, do të ndiheni të përqendruar në vetvete dhe të motivuar për të fuqizuar veten. Do të përqendroheni në transformimin tuaj.

Binjakët (21 maj – 20 qershor):
Binjakët, gjatë kësaj Hëne të Plotë, meritojne një ditë pushimi. Mos harroni se është thelbësore të kujdeseni për shëndetin tuaj fizik dhe mendor.

Gaforrja(21 qershor – 22 korrik):
Gaforre, gjatë Hënës së plotë në Dem, rrethi juaj i ngushtë i miqve do të jetë atje për t’ju rrethuar me ngrohtësi dhe dashuri.Kaloni kohë duke u rilidhur me miqtë e vjetër për të mbajtur lart shpirtin tuaj. Rezistoni ndaj nxitjes për të qëndruar në shtëpi dhe për t’u hapur të tjerëve.

Luani (23 korrik – 22 gusht):
Luan, përpiquni të gjeni një ekuilibër punë / jetë, në mënyrë që të mos bëheni të stresuar. Ajo që ju bëni (ose nuk bëni) në punë për momentin mund të ndikojë tek ju.Por gjithçka nuk mund të ndryshojë brenda natës, kështu që sigurohuni të qëndroni te rregullt çdo ditë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator):

Me Hënën e plotë që ngrihet në një shenjë të tokës, do të ndiheni thellësisht të lidhur me rrënjët tuaja dhe fazat natyrore të Hënës. Gjatë kësaj Hënë të Plotë, përpiquni të meditoni për të dekompresuar dhe nderuar Hënën.Disa minuta janë të mjaftueshme për të lejuar një moment paqe shpirtërore dhe të lini frymëzim dhe freskim.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor):
Peshore, monitoroni llogarinë tuaj bankare gjatë Hënës së plotë. Mos harroni të merrni përgjegjësinë për financat tuaja. Mos harroni një cikël tjetër hënor me ndjenjën se nuk kontrolloni asgjë. Ju keni cilësitë e nevojshme për të marrë nën kontroll jetën tuaj

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor):
Me Diellin të përqendruar dhe Mërkurin në qendër të komunikimit në shenjën tuaj nën këtë Hënë të Plotë, do të jeni në gjendje t’i bëni marrëdhëniet tuaja një realitet.Dashuria do të jetë në mendjen tuaj dhe do të jeni në humor për të punuar në disa çështje me partnerin tuaj nën këtë Hënë të Plotë. Mërkuri është gjithmonë ne prapavije, kështu që mos prisni që mesazhi juaj të marrë përsipër saktësisht siç prisni, por ndershmëria dhe realiteti janë një fillim i mbarë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor):
Ju e dini që stresi ndalon gëzimin tuaj natyror. Mundohuni të çliroheni nga stresi i përditshëm. Qëndro i qetë pa marrë parasysh çfarë. Praktikoni shkathtësi ose gjithçka që ju ndihmon të qëndroni të qetë.Ju e dini se si është të luftosh, t’i mbash gjërat në perspektivë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar):
Bricjap, ju mund të ndiheni veçanërisht romantikë, ndoshta sepse ajo hënë e ëmbël emocionale është në një shenjë tjetër e tokës. Planifikoni një mbrëmje me partnerin tuaj që të argëtoheni gjatë kësaj Hëne të Plotë.Do të ndiheni të prekshëm, intime dhe do të hapeni në një mjedis të sigurt dhe pozitiv.

Ujori (20 janar – 18 shkurt):
Ujor, merr kohën për t’u çlodhur nën këtë Hënë të Plotë. Ka ardhur koha për të marrë një ditë për të liruar të gjitha tensionet që lidhen me punën. Ekziston një ndryshim midis heqjes dorë nga përgjegjësitë tuaja dhe vënia e tyre në pauzë për t’u kujdesur për veten tuaj.

Peshqit (19 shkurt – 20 Mars):
Peshqit duhet të përqendrohen në veten e tyre dhe ndjenjën e ekuilibrit nën këtë Hënë të Plotë. Fikni telefonin tuaj, ju duhet kohë për të përqendruar energjinë tuaj./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Bija ime/ Demir çmendet pas largimit të Ojkysë, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Nga

Demir nuk mund ta besojë se Ojky ka zgjedhur Asunë dhe kundërshton. Gjykatësi urdhëron që Demirin ta nxjerrin jashtë sallës së gjyqit. Asu i premton Ojkysë se nuk do pendohet që e zgjodhi. Demir bën gati valixhen e Ojkysë dhe dërgon Ugurin në shtëpinë e Asusë. Ugur pyet Ojkynë pse e zgjodhi Asunë por ajo […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Paratë dhe shëndeti/ Horoskopi për ditën e sotme nga Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Po filloni të integroheni për të treguar talentin tuaj, në mënyrë që të fitoni sa më shumë para. Falë aftësive tuaja do të fitoni shumë të ardhura.   Demi Ndjeni që e vetmja gjë konstante në jetën tuaj është ndryshimi. Për fat të mirë do të keni mundësi të rishikoni dhe një herë gabimet […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nuk dinë të menaxhojnë paratë/ 5 shenjat e horokopit që e tejkalojnë buxhetin

Publikuar

-

Nga

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars) Peshqit tejkalojnë buxhetin sepse janë shumë të sjellshëm dhe të dhënë. Nëse dikush ka nevojë për ndihmë, veçanërisht financiarisht, Peshqit do t’ua japin atyre. Ata janë lloji i njerëzve që do t’i dhuronin dhjetë dollarët e tyre të fundit dikujt sesa t’i kursenin vetë. Kur kalojnë buxhetin, ata priren […]

LEXO TE PLOTE