Connect with Us

Njolla të verdha dhe shenja djerse?/ Ja ilaçi që duhet ta përdorni menjëherë për rrobat tuaja

Kuriozitete

Njolla të verdha dhe shenja djerse?/ Ja ilaçi që duhet ta përdorni menjëherë për rrobat tuaja

Publikuar

-

Hedhja e aspirinës në lavatriçen tuaj ndërkohë që lani rrobat, mund të bëjë mrekulli! Edhe me pastruesit më të mirë të rrobave , është gati e pamundur të siguroheni që rrobat e bardha të qëndrojnë të bardha. Për fat të mirë, ka një gjë të tillë si aspirina.

Edhe nëse përdorni ato pastrues rrobash që ju premtojnë se rrobat tuaja të bardha do të dalin më të bardha se e bardha, nuk mund të shmangni njollat ​​me yndyrë dhe shenjat e djersës.

Por për këtë ka një zgjidhje dhe për këtë e vetmja gjë që ju duhet janë 5 pilula aspirina.

Fillimisht  vendosini aspirinat në një një legen me ujë të vakët dhe i lini deri sa ato të tretën. Më pas  hidhni në legen rrobat e bardha me njolla dhe i lini ato për tetë orë rresht.

Pasi t’i keni lënë për tetë orë i lani rroat e bardha në lavatriçe. Ata që e kanë provuar kanë thënë se rezultati ka qenë surprizues, pasi rrobat e bardha ishin bërë xixë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: