Connect with Us

Si ta shpëtoni veten nga njerëzit që nuk pushojnë kurrë së foluri/ Zbuloni 8 këshillat që do t’iu ndihmojnë

Life Style

Si ta shpëtoni veten nga njerëzit që nuk pushojnë kurrë së foluri/ Zbuloni 8 këshillat që do t’iu ndihmojnë

Publikuar

-

Një histori “argëtuese” për gjyshen e tyre, macen ose thjesht ecurinë në punë: Disa njerëz thjesht duhet të shprehin mendimet e tyre dhe nuk mund të ndalen.

Sigurisht, është e rëndësishme të jesh i sjellshëm dhe të mos ndërpresësh njerëzit, por kjo mund të arrijë deri në atë pikë sa të fillojnë të harxhojnë kohën tënde për gjërat e tyre pa mend. Pra, gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni është të “luftoni” për veten tuaj dhe të dini se si t’i shpëtoni këtyre njerëzve.

Bright Side ju sjell një listë me 8 këshilla të dobishme që mund t’ju ndihmojnë të përfundoni çdo bisedë që ka shkuar shumë larg. Mos u shqetëso, nuk do të dukesh keq, pasi do të dish ta bësh atë me stil. Le të fillojmë!

1-Dëgjojeni e heshtur

2- Duke pyetur shpesh se cila është pika kryesore

3- Duke pyetur nëse mund t’i ndërprisni ato

4- Kthimi i tabelave

5- Duke u thënë atyre nuk keni kohë

6- Duke rënë dakord për një kohë specifike bisede

7- Duke treguar mospëlqimin tuaj

8-Largohuni/ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Nga larja e fytyrës tek gjumi/ Zbuloni se çfarë po jua përkeqëson lëkurën tuaj

Publikuar

-

Nga

akull ne fytyre, per lekure te bute

A e dini se larja e fytyrës tuaj pothuajse përditë po jua dëmton fytyrën?  Duke mos dalluar se cili veprim i bën më shumë keq lëkurës, ndodh që ne ta përkeqësojmë gjendjen e saj. Më poshtë do të kuptoni se çfarë nuk duhet të bëni me lëkurën tuaj sipas ‘HealthyOnline’: 1-Nëse nuk flini gjumë mjaftueshëm, […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi 12 nëntor 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj dite për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Nga

Dashi                                                 Parashikohet një situatë premtuese, edhe pse ka shumë gjëra që doni që ti kapërceni. Nëse dikush do ua harxhojë kohën kot, mund të acaroheni. Jeni shumë të besueshëm në këtë periudhë si në dashuri edhe në miqësi. Demi Duhet ta njihni më mirë një person që e doni vërtetë, në mënyrë që të guxoni […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bija ime/ Ojky sigurohet që Demir është babai i saj, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Nga

Ojky zemërohet me Demirin sepse nuk shkoi në panair. Demir dhe Ugur përpiqen ta bëjnë Ojkynë të lumtur. Ojky nuk pranon të hajë por ndihmon Demirin të gatuajë. Demir e sheh që Ojky është e mërzitur dhe kërkon të dijë çfarë ka. Ojky e përlotur i thotë Demirit se nëse nuk është babai i saj […]

LEXO TE PLOTE