Connect with Us

Zgjidhni një engjëll dhe merrni mesazhin që duhet të dëgjoni

Kuriozitete

Zgjidhni një engjëll dhe merrni mesazhin që duhet të dëgjoni

Publikuar

-

Engjëlli numër 1:

Gjithçka do të jetë mirë: ditët dhe javët janë plot gëzime dhe pikëllime. Por, para së gjithash, ato janë gjithmonë plot probleme të ndryshme. Sigurisht, shumë shpesh i bëni vetes pyetje të tilla si: «Kur do t’i shoh rezultatet e punës sime? Kur do të kem më shumë qartësi në atë që dua nga jeta ime? Cfarë duhet të bëj në këtë pikë të jetës sime? ”

Gjithçka që duhet të ndodhë do të ndodhë! Mos e humbni shpresën, mos u varni me kohën. Tani duhet të punoni vetëm me dashuri, vullnet, guxim dhe, mbi të gjitha, të besoni në veten tuaj dhe në jetën tuaj. Në fund të fundit, gjithçka do të jetë në rregull, dhe nëse shihni që gjithçka nuk është akoma në vend, kjo ndodh vetëm sepse koha nuk ka mbërritur. Vazhdoni të shpresoni dhe do të shihni që jeta do t’ju buzëqeshë!

Engjëlli numër 2:

Ju keni plane dhe projekte që i lini gjithmonë jashtë  sepse vazhdimisht mendoni se nuk është koha e duhur. Ju mund të gjeni justifikime si “Unë nuk jam gati”, “Unë nuk kam para”, “Tani nuk është koha”, “Unë jam shumë i zënë”, dhe për këtë arsye ju humbni ditë, muaj dhe vite dhe përfundoni duke bërë asgjë.

Engjëlli juaj dëshiron t’ju kujtojë se koha juaj është tani! Asnjëherë nuk është vonë për të ndërtuar dhe planifikuar përsëri planet tuaja të jetës. Ju jeni akoma i ri! Rinia është gjendje shpirtërore, kështu që ju duhet të jeni të guximshëm, të doni mendjen dhe shpirtin tuaj dhe t’i jepni vetes mundësinë për të mishëruar të gjitha këto ëndrra.

Engjëlli numër 3:

Jeta është shkollë dhe ju kontrollon vazhdimisht, sepse përsëri dhe përsëri, dëshiron që ju të mësoni gjithçka që duhet të dini për një të ardhme të suksesshme. Secila prej situatave në jetën tuaj ju ofron një qëllim unik dhe shembullor.

Tani është koha të mos hezitoni dhe të ecni përpara në atë që po bëni. Ju nuk duhet të hiqni dorë. Vazhdoni dhe besoni, sepse më e mira është akoma për të ardhur./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE