Connect with Us

Zgjidhni një engjëll dhe merrni mesazhin që duhet të dëgjoni

Kuriozitete

Zgjidhni një engjëll dhe merrni mesazhin që duhet të dëgjoni

Publikuar

-

Engjëlli numër 1:

Gjithçka do të jetë mirë: ditët dhe javët janë plot gëzime dhe pikëllime. Por, para së gjithash, ato janë gjithmonë plot probleme të ndryshme. Sigurisht, shumë shpesh i bëni vetes pyetje të tilla si: «Kur do t’i shoh rezultatet e punës sime? Kur do të kem më shumë qartësi në atë që dua nga jeta ime? Cfarë duhet të bëj në këtë pikë të jetës sime? ”

Gjithçka që duhet të ndodhë do të ndodhë! Mos e humbni shpresën, mos u varni me kohën. Tani duhet të punoni vetëm me dashuri, vullnet, guxim dhe, mbi të gjitha, të besoni në veten tuaj dhe në jetën tuaj. Në fund të fundit, gjithçka do të jetë në rregull, dhe nëse shihni që gjithçka nuk është akoma në vend, kjo ndodh vetëm sepse koha nuk ka mbërritur. Vazhdoni të shpresoni dhe do të shihni që jeta do t’ju buzëqeshë!

Engjëlli numër 2:

Ju keni plane dhe projekte që i lini gjithmonë jashtë  sepse vazhdimisht mendoni se nuk është koha e duhur. Ju mund të gjeni justifikime si “Unë nuk jam gati”, “Unë nuk kam para”, “Tani nuk është koha”, “Unë jam shumë i zënë”, dhe për këtë arsye ju humbni ditë, muaj dhe vite dhe përfundoni duke bërë asgjë.

Engjëlli juaj dëshiron t’ju kujtojë se koha juaj është tani! Asnjëherë nuk është vonë për të ndërtuar dhe planifikuar përsëri planet tuaja të jetës. Ju jeni akoma i ri! Rinia është gjendje shpirtërore, kështu që ju duhet të jeni të guximshëm, të doni mendjen dhe shpirtin tuaj dhe t’i jepni vetes mundësinë për të mishëruar të gjitha këto ëndrra.

Engjëlli numër 3:

Jeta është shkollë dhe ju kontrollon vazhdimisht, sepse përsëri dhe përsëri, dëshiron që ju të mësoni gjithçka që duhet të dini për një të ardhme të suksesshme. Secila prej situatave në jetën tuaj ju ofron një qëllim unik dhe shembullor.

Tani është koha të mos hezitoni dhe të ecni përpara në atë që po bëni. Ju nuk duhet të hiqni dorë. Vazhdoni dhe besoni, sepse më e mira është akoma për të ardhur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: