Connect with Us

Çfarë rezervon pjesa e mbetur e vitit për ju? Zgjidhni topin tuaj të preferuar dhe zbulojeni

Kuriozitete

Çfarë rezervon pjesa e mbetur e vitit për ju? Zgjidhni topin tuaj të preferuar dhe zbulojeni

Publikuar

-

Në imazhin e mësipërm, shfaqen 6 topa të ndryshëm kristalesh. Zgjidhni atë që ju tërhoqi vëmendjen, pastaj rrëshqitni poshtë për të zbuluar se çfarë lajmi po pret për ju gjatë gjithë vitit!

Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 1:

Ky vit do të ofrojë akoma ide të shkëlqyera për ju dhe për botën përreth jush. Ndoshta një udhëtim është në zhvillim e sipër, një përvojë e shkëlqyeshme në gjendje tju kënaqë dhe që do t’ju habisë pozitivisht dhe do t’ju ndihmojë të gjeni një mënyrë të re për të shkuar.

Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 2:

Ju po përjetoni një periudhë introspeksioni dhe reflektimi të madh dhe keni kuptuar që për të ndryshuar botën, duhet të filloni me veten tuaj. Më vonë këtë vit, do të paraqiten mundësi për të ngritur më tej këtë njohuri, duke shëruar veten dhe duke arritur qëllime të reja në jetë.

Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr 3:

Ky vit do t’ju ofrojë ende shumë mundësi për të organizuar jetën tuaj ashtu si dëshironi, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Ata do t’ju japin rezultate më shpejt se sa pritej. Shfrytëzoni sa më shumë nga bekimet që universi do të vendosë në rrugën tuaj.

Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 4:

Këtë vit do t’ju prezantohen situata të ndryshme që do t’ju lejojnë të shëroni plagët që ekzistojnë brenda jush dhe t’ju lejojnë të ndiqni jetën me më shumë paqe dhe harmoni të brendshme me njerëzit përreth jush.

Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr 5:

Ekzistojnë disa gjëra në jetën tuaj që kanë nevojë për korrigjim, por jo gjithmonë mund t’i bëni këto ndryshime sepse nuk dini ku të kërkoni. Këtë vit, do të keni mundësi t’i shihni më qartë, dhe si rezultat, do të zbuloni më mirë se kush jeni vërtet dhe ku duhet të shkoni për të arritur potencialin tuaj të vërtetë.

Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr 6:

Ju jeni një person shumë impulsiv dhe shpesh veproni pa matur pasojat e qëndrimeve tuaja. Sidoqoftë, ky vit ju ofron mundësinë që të mendoni më shumë për gjithçka që bëni, dhe të përpiqeni të zhvilloni pjekurinë për të jetuar me përgjegjësi dhe me të vërtetë të krijoni fatin tuaj, për të mos u bërë viktimë e asaj që do t’ju vendosë në rrugën tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 arsyet pse nuk duhet të flini në anën tuaj të djathtë/ Ndikojnë në shëndet

Publikuar

-

Nga

Disa nga problemet më të rënda kronike si urth dhe dhimbja e shpinës mund të shkaktohen nga fjetja në anën e gabuar. Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të shijosh një gjumë të mirë gjatë natës. Bright Side zbuloi se si disa nga problemet me të cilat ndeshemi në jetën tonë mund […]

LEXO TE PLOTE