Connect with Us

Cilësia juaj më e pëlqyeshme sipas shenjës së horoskopit

Life Style

Cilësia juaj më e pëlqyeshme sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Ndonjëherë, do të të duhet një kujtesë  se pse je i denjë të jesh i dashur. Shumë njerëz mund të shikojnë nga vetja e tyre dhe të kenë vetëvlerësim pozitiv ose çështje besimi. Por nuk duhet të jetë kështu. Të gjithë janë të denjë për dashuri. Dhe nganjëherë, duhet të kujtoni arsyet se pse është kështu. Të gjithë kemi pikat tona të forta dhe të mira. Nëse jeni të interesuar të merrni më shumë njohuri mbi atë që ju bën të bukur dhe të dashur, atëherë lexoni në vazhdim.

1. Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni një personalitet interesant. Si një Dash, ju jeni dikush që gjithmonë dëshiron të jetojë në korsinë e shpejtësise. Nuk ju pëlqen të zhvendoseni në ritme të ngadalta dhe graduale. Padyshim që, kjo mund të jetë frikësuese për shumë njerëz. Sidoqoftë, ju keni një mënyrë për ta bërë atë të funksionojë për ju. Dhe kjo është një gjë e përsosur për personalitetin tuaj që ju duhet të kapitalizoni.

2. Demi (20 Prill – 21 Maj)

Besnikëria juaj është ndoshta aspekti më i mirë i personalitetit tuaj, Demi. Edhe pse mund të jeni një luftë e vërtetë për t’u marrë me shumicën e kohës, njerëzit zakonisht nuk e vrasin mendjen.

3. Binjakët (22 maj – 21 qershor)

Si Binjak, me siguri keni një nga personalitetet më emocionuese nga i gjithë Zodiaku. Ju keni një mënyrë për ta bërë veten të përshtatet në çfarëdo situate në të cilën gjendeni. Ju gjithmonë gjeni një mënyrë për ta bërë veten të relativizuar me këdo që takoni. Kjo është arsyeja pse është kaq e lehtë për njerëzit që t’ju besojnë dhe të jenë të qetë me ju.

4. Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Sigurisht, gjëja më e bukur për ju është fakti që ju kujdeseni, Gaforrja. Ju jeni dikush që ka një personalitet shumë të kujdesshëm dhe ushqyes. Kjo do të thotë që njerëzit në përgjithësi mund t’ju besojnë që gjithmonë të jeni aty për ta kur të kenë nevojë për ju. Ky lloj besueshmërie mund të shkojë shumë larg në perceptimet e popujve të tjerë për ju.

5. Luani(23 korrik – 22 gusht)

Eshtë sporadike që njerëzit kanë të njëjtin lloj të vetë-dashurisë dhe besimit që keni. Me mënyrën se si e doni veten, ju u jepni njerëzve të tjerë një kornizë të dashurisë me ju brenda.

6. Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Ju jeni një perfeksionist i vërtetë, Virgjëreshë. Dhe nuk duhet ta fshehësh atë fakt për veten tënde. Eshtë vëmendja juaj e plotë ndaj detajeve që frymëzon njerëzit e tjerë të duan të jenë më të mirë. Fakti që ju e mbani veten me një standard të lartë është diçka që shumë njerëz e respektojnë dhe admirojnë për ju.

7. Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka shumë aspekte të personalitetit tuaj që ju bëjnë shumë të dashur, Peshore. Ju jeni ndoshta më miqësoret nga të gjitha shenjat e Zodiakut. Ju duhet të krenoheni nëse kaq shumë njerëz ndjehen të qetë  me ju. 

8. Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Shumë njerëz janë tërhequr thjesht nga energjia juaj shumë e fortë pa ditur me të vërtetë shumë për ju. Kjo është një dhuratë e rrallë që keni, për të cilën gjithmonë duhet të krenoheni.

9. Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)

Si Shigjetar, ju keni një reputacion për të qenë një frymë e lirë. Shumë njerëz frymëzohen gjithmonë nga qasja juaj e qetë për të jetuar jetën tuaj. 

10. Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Njerëzit e tjerë shpesh frymëzohen duke shikuar ju se bëni atë që bëni. Ju jeni një burim i shkëlqyeshëm motivimi për njerëzit që marrin të varur rreth jush.

11. Ujori (21 janar – 18 shkurt)

Nuk duhet të jetë për tu habitur askush që inteligjenca juaj është dhurata juaj më e madhe.Ju jeni dikush që e di se si të ofrojë disa këndvështrime unike dhe emocionuese, të cilat jo shumë njerëz të tjerë do të mund të arrijnë vetë. Kur flet, të gjithë dëgjojnë.

12. Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Si Peshk, ju e dini që jeni një nga shenjat më emocionale të Zodiakut. Sidoqoftë, ju gjithashtu dini se si ta përdorni këtë në avantazhin tuaj. Ju përdorni fuqitë tuaja të empatisë dhe durimit për t’i bërë njerëzit rreth jush të ndjehen të qetë. Jo të gjithë njerëzit janë kaq të aftë në krijimin e lidhjeve dhe lidhjeve me të tjerët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: