Connect with Us

Hëna, dielli apo ylli? Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se çfarë lloj karme jeni duke ndjekur

Kuriozitete

Hëna, dielli apo ylli? Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se çfarë lloj karme jeni duke ndjekur

Publikuar

-

Ekziston një mundësi e shkëlqyeshme që të ndodhin gjëra të këqija për shkak të karmës së keqe. Epo, nëse doni të zbuloni se si t’i zgjidhni përfundimisht këto probleme dhe të përmirësoni karmën tuaj, thjesht zgjidhni një nga këto imazhe dhe lexoni kuptimin e tij më poshtë.

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni karmën që jeni duke ndjekur:

1. Lini pas marrëdhënie jo të shëndetshme.

Në të kaluarën, ju keni jetuar një periudhë në të cilën jeni ndjere të vetmuar, të izoluar dhe të braktisur nga të tjerët. Kjo është arsyeja pse tani po përpiqeni të kultivoni marrëdhënie që nuk janë të mira për ju. Ndonjëherë ju shikoni vetëm të mirën në person dhe as nuk vini re se mbizotëron e keqja.Harrojeni frikën joreale për të qenë plotësisht vetëm nëse nuk keni shumë njerëz rreth jush dhe përqendroheni te ata njerëz që janë të çmuar për kohën tuaj.

2. Ndaloni së dyshuari në vetvete dhe sabotimin e qëllimeve tuaja.

Ju mund ta keni parë veten të përballur me shumë situata të vështira dhe vendime të paqëllimta dhe gjithçka që keni bërë është përkeqësimi i rezultateve. Ajo që mund të mos e dini për momentin është se këto gabime kanë ndodhur vetëm sepse nuk keni besuar në veten tuaj.Eshtë koha për të bërë një hap prapa dhe të mendoni mirë për vendimet tuaja. Analizoni të gjitha vendimet dhe veprimet e suksesshme dhe përpiquni t’i shndërroni ato në një shembull për situatat e ngjashme në vijim. Gjithashtu, ndaloni së kërkuari këshilla nga të tjerët dhe përqendrohuni në ato që ju nevojiten vërtet.

3. Filloni t’i besoni të tjerëve.

Po, keni qenë viktimë e shumë njerëzve dhe shumë herë keni qenë të parespektuar. Ju qëndroni në një distancë të sigurt nga të gjithë dhe nuk dini kujt t’i besoni. Por është koha për të hequr qafe këtë karma të keqe duke tërhequr njerëz që në të vërtetë ju kuptojnë.Thjesht i kushtoni vëmendje intuitës suaj dhe filloni t’i besoni njerëzve që me të vërtetë ju tregojnë dritën e duhur Shenjat janë të lehta për t’u njohur, thjesht duhet të filloni të besoni se po merrni vendimin e duhur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bie poshtë miti se kafeja të lë pa gjumë/ Zbuloni dy faktorët negativë që iu lënë zgjuar gjithë natën

Publikuar

-

Nga

Hulumtimet e reja të botuara nga në revistën Sleep, sugjerojnë se për të bërë një gjumë sa më të mira gjatë natës duhet të shmangni pirjen e duhanit apo alkoolin të paktën pak orë para se të flini. Studiuesit thonë se kjo gjë mund të ndihmojë në cilësinë dhe sasinë e gjumit. Disa studime të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Instagram vjen me ndryshimin e radhës/ Përdoruesit do të duhen të plotësojnë këtë kërkesë të rrjetit

Publikuar

-

Nga

Instagram do të vijë me një ndryshuim në regjistrimin e accounteve. Rrjeti social do të kërkojë si një të dhënë shtesë ditëlindjen e çdo përdoruesi që do të hapë një adresë në Instagram. Kjo është një mënyrë që Instagram kërkon të njohë më tepër përdoruesit e tij. Kjo e dhënë nuk do të verifikohet por […]

LEXO TE PLOTE