Connect with Us

Hëna, dielli apo ylli? Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se çfarë lloj karme jeni duke ndjekur

Kuriozitete

Hëna, dielli apo ylli? Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se çfarë lloj karme jeni duke ndjekur

Publikuar

-

Ekziston një mundësi e shkëlqyeshme që të ndodhin gjëra të këqija për shkak të karmës së keqe. Epo, nëse doni të zbuloni se si t’i zgjidhni përfundimisht këto probleme dhe të përmirësoni karmën tuaj, thjesht zgjidhni një nga këto imazhe dhe lexoni kuptimin e tij më poshtë.

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni karmën që jeni duke ndjekur:

1. Lini pas marrëdhënie jo të shëndetshme.

Në të kaluarën, ju keni jetuar një periudhë në të cilën jeni ndjere të vetmuar, të izoluar dhe të braktisur nga të tjerët. Kjo është arsyeja pse tani po përpiqeni të kultivoni marrëdhënie që nuk janë të mira për ju. Ndonjëherë ju shikoni vetëm të mirën në person dhe as nuk vini re se mbizotëron e keqja.Harrojeni frikën joreale për të qenë plotësisht vetëm nëse nuk keni shumë njerëz rreth jush dhe përqendroheni te ata njerëz që janë të çmuar për kohën tuaj.

2. Ndaloni së dyshuari në vetvete dhe sabotimin e qëllimeve tuaja.

Ju mund ta keni parë veten të përballur me shumë situata të vështira dhe vendime të paqëllimta dhe gjithçka që keni bërë është përkeqësimi i rezultateve. Ajo që mund të mos e dini për momentin është se këto gabime kanë ndodhur vetëm sepse nuk keni besuar në veten tuaj.Eshtë koha për të bërë një hap prapa dhe të mendoni mirë për vendimet tuaja. Analizoni të gjitha vendimet dhe veprimet e suksesshme dhe përpiquni t’i shndërroni ato në një shembull për situatat e ngjashme në vijim. Gjithashtu, ndaloni së kërkuari këshilla nga të tjerët dhe përqendrohuni në ato që ju nevojiten vërtet.

3. Filloni t’i besoni të tjerëve.

Po, keni qenë viktimë e shumë njerëzve dhe shumë herë keni qenë të parespektuar. Ju qëndroni në një distancë të sigurt nga të gjithë dhe nuk dini kujt t’i besoni. Por është koha për të hequr qafe këtë karma të keqe duke tërhequr njerëz që në të vërtetë ju kuptojnë.Thjesht i kushtoni vëmendje intuitës suaj dhe filloni t’i besoni njerëzve që me të vërtetë ju tregojnë dritën e duhur Shenjat janë të lehta për t’u njohur, thjesht duhet të filloni të besoni se po merrni vendimin e duhur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: