Connect with Us

Horoskopi javor 11-17 nëntor 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

Life Style

Horoskopi javor 11-17 nëntor 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Do ju ndryshoje shpesh humori këtë jave ju te dashuruarve dhe nuk do kaloni vetëm dite te mira me partnerin. Here do debatoni e here do dashuroheni pa dorashka. Beqaret do jene gati edhe për aventura edhe për lidhje serioze. Mundësitë do jene te mira. E rëndësishme është ka qe nuk do qëndrojnë me vetëm. Me shpenzimet tregohuni te arsyeshëm sepse po e tepruat situata mund te behet delikate. Për shëndet me te mire duhet te shtriheni e te qetësoheni here pas here, te ushqeheni mire dhe te praktikoni aktivitet fizik. Ne pune do jeni profesioniste dhe keni për te arritur majat e suksesit. Bravo për guximin dhe vendosmërinë e arritur. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Demi

Pasioni do ndizet fuqishëm këtë jave për ju te dashuruarit dhe do kaloni momente fantastike pranë partnerit. Nuk do doni aspak te ndaheni prej tij. Beqaret do e shohin me një sy tjetër një mik te vjetër dhe mund t’i shprehin edhe ndjenjat gjate fundjavës. Me financat do keni probleme serioze nëse nuk merrni masa dhe nuk i kufizoni shpenzimet. Duhet te mendoni edhe për te ardhmen. Gjendja shëndetësore do jete e kënaqshme. Nuk do keni asnjë lloj shqetësimi, madje edhe dhimbja e kokës qe keni pasur se fundmi, do ike. Ne pune gjerat do fillojnë te ecin mire. Do jeni energjike dhe te pandalshëm ne çdo moment. Marrëdhënia ma familjaret do jete fantastike.

Binjaket

Mos bëni gatim te flirtoni me persona te tjerë gjate kësaj dite sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do shkatërroni gjithçka qe keni ndërtuar deri me sot. Beqaret do ndikohen pozitivisht nga Hëna dhe mund te fillojnë lidhje romantike. Gjithçka do ndodhe ne mënyrë te papritur dhe emocionet do jene me te forta. Financat do jene goxha delikate ditët e para. Me zor do arrini t’i vini fre vetes dhe vetëm ne fundjave situata do përmirësohet. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Beni një kontroll tërësor për te pare me mire gjendjen. Ne pune duhet te mobilizoheni dhe t’i çoni ne rrugën e duhur projektet e nisura. Ne familje do mbizotërojë harmonia ne çdo moment.

Gaforrja

Jupiteri do ndikoje mjaft pozitivisht këtë jave ne jetën tuaj ne çift dhe do ju ndihmoje t’i zgjidhni problemet qe keni pasur me partnerin. Pas te martës gjithçka do jete me ndryshe dhe do kaloni edhe me shume momente intime me partnerin. Edhe beqaret do marrin bekimin e yjeve dhe do mund te realizojnë takimet e ëndrrave te tyre. Financat mund te jene disi delikate ditët e para, por me kalimin e kohës situata do filloje te normalizohet. Shëndeti here pas here do lere për te dëshiruar. Mund te keni shqetësime nga koka, muskujt dhe shpina. Ne pune do jeni tejet profesioniste dhe keni për te pasur arritje te jashtëzakonshme. Edhe ne familje gjithçka do ju ece për mrekulli.

Luani

Gjate kësaj jave do bëni gjera te çmendura me partnerin tuaj dhe keni për te përjetuar emocione te jashtëzakonshme. As vete nuk e kishit menduar se gjerat mund t’iu shkonin kaq mire. Beqaret nuk do i qëndrojnë dot indiferente disa personave dhe mund te fillojnë te njihen me tepër me ta. Ne planin financiar gjendja do filloje te stabilizohet pas gjithë përpjekjeve qe keni bere. Shëndeti nuk do jete i mire. Jupiteri do ndikoje negativisht dhe do keni shqetësime. Merrni masa për t’u mbrojtur ndaj problemeve. Ne pune do jeni profesioniste te vërtetë dhe asgjë nuk do ju pengoje te ecni ne drejtimin e duhur. Bravo edhe për vendosmërinë. Jeta familjare do jete e ngrohte.

Virgjeresha

Jave e vështirë do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here do debatoni ashpër me partnerin edhe për gjera elementare. Po e pate qe nuk mundeni dot te merreni vesh, me mire qëndroni pak kohe larg njeri-tjetrit qe te reflektoni. Beqaret do kenë takime interesante, por vetëm kaq. Do ju duhet ende te presin për ndryshime tërësore te statusit. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe gjendja do mbetet e mire. Gjithsesi shpenzimet kryejini me maturi. Shëndeti do ketë disa probleme. Mund te vuani nga ndonjë alergji ose nga probleme gastrike. Ne pune do jeni ambicioze dhe te suksesshëm. Do e arrini gjithçka qe do i vini si qellim vetes. Jeta familjare do jete e qete.

Peshorja

Mundohuni te mos kërkoni gjera te ekzagjeruara këtë jave nga partneri sepse ai nuk do mundet dot t’ua plotësoje te gjitha. Qëndroni me këmbë ne toke me mire. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje dhe mund te refuzojnë ftesa te jashtëzakonshme. Kane për t’u penduar, por do jete tejet vone. Buxheti nuk do jete i keq, por as aq i mire sa për te bere çdo shpenzim qe do ju shkoje neper mend. Gjendja shëndetësore do jete me e qëndrueshme. Do ndiheni te relaksuar dhe te qete gjithë kohës. Ne pune do iu jepen mundësi te reja për te treguar aftësitë tuaja dhe keni për te pasur përfitime te mëdha. Me familjarët do ruani një marrëdhënie te mire.

Akrepi

Do ndiheni me se miri pranë partnerit tuaj këtë jave dhe do bëni me te gjithçka qe do ju pëlqejë. Te dy do keni mendimet e njëjta dhe do qëndroni me tepër bashke. Beqaret nuk do kënaqen shume me takimet qe do realizojnë dhe kjo do beje qe ata shpesh te mbyllen ne vetvete. Sektori i financave do ndikohet negativisht nga yjet. Gjendja nuk do jete shume e mire kështu qe shmangni investimet e mëdha. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Nuk do ju mungoje asnjë dite energjia. Ne pune mund te dalin here pas here edhe pengesa, por ne përgjithësi gjithçka do ece mire dhe do i arrini objektivat qe i keni vene vetes. As jeta familjare nuk do ketë probleme.

Shigjetari

Do dini si ta mbani gjithë kohës pas vetes partnerin tuaj këtë jave dhe do e bëni te dashurohet si i çmendur. Nuk do mungojnë surprizat nga te dyja palët. Beqaret duhet te reflektojnë gjere e gjate para se te hedhin hapa sepse ne te kundërt mund te gabojnë e mund te pendohen. Financat do kenë goxha luhatje, por pas te enjtes do arrini te gjeni zgjidhje dhe do ta përmirësoni situatën. Për shëndetin nuk do qaheni aspak sepse gjendja do jete e jashtëzakonshme. Do jeni gjithë kohës energjike. Ne pune do jeni te kujdesshëm dhe do ecni me plane. Ne këtë sektor nuk do ju dalin probleme. Jeta familjare do jete gjithë kohës e qëndrueshme.

Bricjapi

Ndikimi i yjeve do jete mjaft i favorshëm për sektorin e ndjenjave gjete kësaj jave. Do merreni vesh për mrekulli me partnerin dhe do i lini pas krahëve disa probleme te se shkuarës. Edhe beqaret do kenë një jave fantastike gjate se cilës do njohin princin e kaltër me te cilin do kalojnë jetën. Financat kane për te qene shume me te mira për ata te fushës se artit dhe atyre qe merren me fushën imobiliare. Shëndeti vetëm dy ditët e para mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël nga lodhja, ndërkohë qe me pas gjerat do ecin për mrekulli. Ne pune do jeni profesioniste te vërtetë dhe do arrini çdo qellim qe do i vini vetes. Jeta familjare nuk do ketë asnjë lloj te papriture te pakëndshme.

Ujori

Këtë jave nuk duhet te shqetësoheni aspak për jetën tuaj ne çift sepse planetët do mendojnë për gjithçka. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e mrekullueshme. Beqaret do afrohen akoma me shume me disa persona qe kane pëlqyer prej kohesh dhe do sigurohen se ata janë te duhurit. Për financat do jete një jave e trazuar. Shpesh do gjendeni edhe ne vështirësi për te kryer shpenzimet. Për shëndet akoma me te mire duhet te lini sa me pare duhanin, te ushqeheni mire dhe te mos neglizhoni aktivitetin fizik. Ne pune nuk do ju dale asnjë lloj problemi, kështu qe çdo gjë ka për t’iu ecur sipas planeve. Jeta familjare mund te ketë disa probleme te vogla, por pa pasoja.

Peshqit

Këtë jave ambienti ne çift pritet te jete shume me i qete se me pare. Do e keni me te lehte komunikimin dhe nuk do lindin debate me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë, pasi me gënjeshtra nuk mund te shkohet askund. Te ardhurat do përmirësohen tej mase edhe fale menaxhimit te mire qe keni bere se fundmi, por edhe për shkak te ndihmës se te afërmve. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as problematik. Mund te keni vetëm shqetësime te vogla. Për punën do jete një jave plot shkëlqim. Do arrini gjithçka qe keni programuar. Familjes duhet t’i përkushtoheni pak me tepër sepse do ketë vërtet nevoje./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: