Connect with Us

Mashkulli më i dëshiruar nga vajzat/ Faktet më interesante që nuk i dinit për aktorin e famshëm Tom Cruise

Showbizz

Mashkulli më i dëshiruar nga vajzat/ Faktet më interesante që nuk i dinit për aktorin e famshëm Tom Cruise

Publikuar

-

1-Emri i tij i plotë është Thomas Cruise Mapother IV.

2-Tom Cruise lindi në 3 korrik 1962 në Siracuse, New York.

3-Ai është aktori i parë që shfaqet në pesë filma radhazi (Një Pak Meshkuj, Firmë, Intervistë me Vampire, Misioni: Impossible dhe Jerry Maguire) që fitoi më shumë se 100 milion dollarë në SH.B.A.

4-Në një incident tjetër në 1996, pasi dëshmoi se një grua u godit nga një makinë, ai e shoqëroi atë në spital. Pasi mësoi se ajo nuk kishte sigurim, ai pagoi faturën e dhomës së saj të urgjencës në 7000 dollarë.

5-Cruise e përshkroi babanë e tij si një dhunues – një frikacak ngacmues. Ai la nënën e tij kur ishte i ri dhe Tomi mori punë të çuditshme si kositja e lëndinave të fqinjëve për të ndihmuar nënën e tij me faturat.

6-Gjatë viteve ’80 të fundvitit, Cruise, me Julia Roberts, u afrua të jetë kryesuesi në një adaptim të John Carter të Marsit, i cili përfundimisht u bë dështimi i kutisë në stafin e Taylor Kitsch.

7-Ai fitoi licencën e pilotit në 1994.

8-Ai improvizoi skenën ikonike të biznesit të rrezikshëm ku vallëzon me të brendshme. E shtënë në gjysmën e ditës, skena filloi me vetëm një rresht në skenar: “Joeli vallëzon të brendshme nëpër shtëpi”.

9-Ai e humbi ceremoninë e diplomimit të shkollës së mesme sepse po vepronte në një prodhim të Godspell.

10-Gruaja e tij e parë ishte aktorja Mimi Rogers

11-Aktorja Nicole Kidman ishte gruaja e tij për 11 vjet. Ata u divorcuan në 2001.Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: