Connect with Us

Një nga ikonat e bukurisë dhe kinematografisë amerikane/ Detaje interesante rreth aktores së famshme Nicole Kidman

Showbizz

Një nga ikonat e bukurisë dhe kinematografisë amerikane/ Detaje interesante rreth aktores së famshme Nicole Kidman

Publikuar

-

1-Nicole Kidman është një aktore dhe producente australiane. Emri i saj i plotë është Nicole Mary Kidman.

2-Ajo lindi në 20 qershor 1967 në Honolulu, Hawai, ndërsa prindërit e saj australianë ishin përkohësisht në Shtetet e Bashkuara me viza studentore.

3-Babai i saj, Antony Kidman, ishte biokimist, psikolog klinik dhe autor ndërsa nëna e saj, Janelle Ann (nene Glenny), ishte një mësuese infermierie që redaktoi librat e burrit të saj.

4-Ajo ka një motër më të vogël, Antonia Kidman, një gazetare dhe prezantuese e TV. Prejardhja e Kidman përfshin trashëgiminë irlandeze, skoceze dhe angleze.

5-Duke lindur në Haëaii, asaj iu dha emri Havaias “Hōkūlani”. Frymëzimi për emrin erdhi nga një elefant foshnje, i lindur rreth së njëjtës kohë në kopshtin zoologjik Honolulu, por emri është gjithashtu një emër i zakonshëm Havaias për vajzat, Hokulani që do të thotë “Ylli Qiellor”.

6-Ajo u rrit në Sidnej dhe nisi karrierën e saj të aktrimit si adoleshente. Në vitin 1983, në moshën 16 vjeç, Kidman bëri debutimin e saj në film në një xhirim të sezonit të preferuar të festave Australiane, Bush Christmas.

7-Ajo filloi të fitonte popullaritet në mesin e viteve 1980 pasi u shfaq në disa role filmike, duke përfshirë banditët BMX (1983), Ëatch the Shadoës Dance (1987 aka Nightmaster), dhe komedinë romantike Windrider (1986), e cila fitoi vëmendjen për shkak të egërsisë së saj skena.

8-Kidman është martuar dy herë: më parë me aktorin Tom Cruise, dhe aktualisht me këngëtarin e vendit Keith Urban. Ajo ka një djalë dhe një vajzë të birësuar me Cruise, si dhe dy vajza biologjike me Urban.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Gazetarja e quajti Dafina Zeqirin arrogante/ Flet menaxheri i vipave: “I bën dhurata me çmime ekstreme stafit të saj”

Publikuar

-

Nga

Para pak kohësh gjatë një interviste për emisionin “Mos i Fol Shoferit”, Suada Daci ka treguar se këngëtarja Dafina Zeqiri është një ndër ato personazhe që i karakterizon arroganca. Ajo është shprehur se Dafina jo vetëm me gazetarët por edhe me stafin e saj sille si një Divë dhe i trajtonte keq. Xhani Demika ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Më kanë ofruar para për një natë”/ Këngëtari shqiptar tregon çmenduritë e fanseve për të

Publikuar

-

Nga

Këngëtari shqiptar Sergio është një nga meshkujt më të pëlqyer sidomos nga gjinia femërore. Këngët e tij numërojnë me miliona klikime në Youtube. Së fundi ai ka qenë i ftuar nmë emisioni Glamour Zone me Ester Bylykun ku ka folur rreth marrëdhënies së tij me femrat. Ai ka theksuar se ka shumë fanse dhe një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

FOTO-Modelja shqiptare i “vë flakën” Instagramit/ Pozon e shtrirë mbi kolltuk

Publikuar

-

Nga

Arbenita Ismajli është një nga modelet më të komentuara të showbizit shqiptar. Arbenita ka qenë në vëmendjen e mediave rozë pas ndarjes nga reperi Fero. Gjithashtu modelja është shumë aktive në Instagram ku ndan me ndjekësit e saj të shumtë foto nga jeta e përditshme si dhe projektet e reja nga puna e saj. Së […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Ka gatuar trahana dhe çaj mali për Cristiano Ronaldon/ Ky është shefi i njohur i kuzhinës që do të zëvendësojë Renato Mekollin

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme skenaristja Zefina Hasani lajmëroi se Renato Mekolli nuk do të jetë drejtuesi i emisionit Hell’s Kitchen. Me anë  të një statusi në rrjetet sociale ajo shkruante: “S’e mendoja asnjehere se do te ndodhte keshtu por ja qe ndodhi. Renato u largua per arsyet e tij e ne duhet te vazhdonim me nje […]

LEXO TE PLOTE