Connect with Us

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike

Life Style

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike

Publikuar

-

Rrjeti më gjigand i rrjeteve sociale, dhe më i përdoruri në mbarë botën, Instagram, ka ardhur me ndryshime rrënjësore muajt e fundit.

Pak javë më parë, drejtuesit e tij vendosën të hiqnin opsionin “Following”, ku mund të shihje aktivitetin e personave që ti ndjek në Instagram.

Tashmë askush s’mund të spiunojë dot se ç’bën tjetri dhe madje s’do të shohim më as sa like (pëlqime) merr secili prej nesh!

Drejtuesi i Instagram, Adam Mosseri, njoftoi se javën që vjen, rrjeti social do të heqë opsionin “Like” dhe askush s’mund të shohë më sa pëlqime ka tjetri në Instagram.

Megjithatë, secili mund të shohë numrin e pëlqimeve të veta.

Ky vendim vjen për të ulur presionin në Instagram dhe për të shmangur ndjesinë e konkurrencës me dikë tjetër.

Mosseri u shpreh se ata po përpiqen t’i lejojnë njerëzit ta shijojnë platformën pa u shqetësuar nëse dikush duket më mirë, apo ndiqet dhe pëlqehet më shumë.

Ky opsion do të hiqet fillimisht në Shtetet e Bashkuara, për të vazhduar më pas në çdo vend tjetër./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: