Connect with Us

Paralajmërojnë ekspertët/ 8 ëndrrat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Life Style

Paralajmërojnë ekspertët/ 8 ëndrrat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Publikuar

-

Ka 8 ëndrra, sipas disa ekspertëve, të cilat nuk duhet t’i injorojmë kurrë. Me siguri do të ketë ndodhur që ju të zgjoheni papritur nga një ëndërr që dukej shumë e vërtetë.

Endrrat tona kanë një efekt të madh në gjendjen shpirtërore ditën tjetër. Një ëndërr e bukur do të lërë shenja pozitive në ditët tona, ndërsa një makth do të na lërë të lodhur.

Ja 8 prej ëndrrave që nuk duhet t’i injorojmë:

1. Fluturimi

Endrra e fluturimit mund të tregojë vullnet, punë të palodhur, arsimim. Mund të jetë lajmëtari i një nevoje për liri.Kjo ju bën të vetëdijshëm për aftësitë tuaja dhe ato që jeni vërtet të afta.Kjo ju tregon se ju mund të besoni veten sepse keni fuqinë për të përballuar të gjitha vështirësitë dhe për të zgjidhur të gjitha problemet vetë.

2. Vdekja

Endërrimi i një personi të vdekur ose vdekja e një personi nuk duhet të na trembë. Nëse në ëndërr i ndjeri ka një fytyrë të lumtur, është një ogur i mirë. Do të thotë që është paqësor dhe sjell qetësi.Të ëndërrosh vdekjen e një personi mund të thotë ardhja e afërt e një ndryshimi të madh në jetën tonë.

3. Dhëmbët

Dhëmbët e përparme kanë të bëjnë me vëllezërit, ata që janë në mes me babanë e tyre dhe marrëdhëniet atërore. Endërrimi i dhëmbëve të bardhë dhe të shëndetshëm tregon bekime për njerëzit në atë zonë dentare.Endërrimi i dhëmbëve të kalbur tregon frikën tonë dhe ardhjen e ankthit.

4. Shtatzënia

Nëse shtatzënia ju shqetëson, kjo tregon për vështirësinë e çastit për të arritur qëllimet tuaja ndërsa punoni shumë për t’i arritur ato.Endërrimi i shtatëzënisë së të tjerëve tregon trishtim dhe errësirë.Të shikosh një grua shtatzënë në ëndërr tregon negativitet.

5. Zjarri

Zjarri është simboli i pasionit të dashurisë, zemërimit, dëshirave, emocioneve.Zjarri në ëndrra tregon një situatë emergjente që duhet adresuar.

6. Lakuriq

Endrra për të qenë lakuriq është mjaft i zakonshëm. Të gjithë e kanë pasur këtë ëndërr të paktën një herë në jetën e tyre.Sipas interpretuesve të ëndrrave, kjo ëndërr tregon diçka pozitive që do të ndodhë në të ardhmen e afërt.Por ëndrra gjithashtu mund të ketë një vlerë negative. Lakuriqësia shpjegon dobësinë e periudhës, brishtësinë e momentit që po përjetojmë.

7. Në rënie

Një tjetër ëndërr mjaft e zakonshme qe tregon humbjen e kontrollit total ose të pjesshëm të jetës tuaj.Por ëndërrimi i rënies mund të tregojë frikë nga dështimi, nga braktisja. Frika përjetohet nga vetëdija jonë ndërsa bie.

8. Duke u ndjekur

Nuk është një ëndërr veçanërisht pozitive. Përkundrazi, ndjekësi është simboli i frikës dhe i problemeve tona.Nëse jeni duke ikur nga diçka në jetën tuaj, ëndrra ju thotë se është koha të përballeni me situatën dhe ju tregon se si ndiheni nga brenda gjatë kësaj kohe./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa prej tyre (për fat të mirë për ne) janë të gatshëm të ndajnë atë që dinë në internet. Alexandra Gazinskaya, një stiliste nga Krasnoyarsk, ka më shumë se 50,000 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Injorues dhe kokëfortë/ 5 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot që të tjerët t’iu tregojnë se çfarë duhet të bëjnë

Publikuar

-

Nga

Dashi Kur dikush i thotë një Dashi të mos bëjë diçka apo se po rrezikon nëse e bën një gjë, dijeni se si përfundim ai do ta bëjë atë që ka menduar. Dashi është kokëfortë dhe askush nuk e mbështet në këtë pikë. Demi Demët njihen si kokëfortë dhe nuk e besojnë se një njeri […]

LEXO TE PLOTE