Connect with Us

Pjesa e parë e trupit që lani kur bëni dush, tregon shumë për personalitetin tuaj

Life Style

Pjesa e parë e trupit që lani kur bëni dush, tregon shumë për personalitetin tuaj

Publikuar

-

Fytyra

Nëse jeni lloji i personit që vazhdon të lani menjëherë fytyrën kur bëni banjë, atëherë kjo është pjesa që thotë më shumë për personalitetin tuaj.

Ju pëlqen të prireni nga 5 shqisat tuaja themelore – shijen, erën, prekjen, shikimin dhe dëgjimin. Do të thotë që ju kujdeseni shumë për mënyrën sesi ju shikojnë njerëzit e tjerë dhe si perceptoheni nga ata përreth jush.

Kjo është arsyeja pse ju doni të siguroheni që gjithmonë kujdeseni për fytyrën tuaj. Ju e dini që kjo është gjëja e parë që njerëzit shohin tek ju. Shpesh e ndjeni veten të shqetësuar kur mendoni se si ju perceptojnë njerëzit e tjerë.

Krahët dhe këmbët

Kur shkoni drejt gjymtyrëve kur bëni banjë, atëherë ka të ngjarë që ju jeni një qenie njerëzore shumë e përulur, e thjeshtë dhe me këmbë në tokë. Gjymtyrët tuaja janë simbole të forcës dhe rezistencës tuaj. Por gjithashtu tregon që ju jeni shumë të bazuar dhe nuk do të humbni në dritën e të gjithave.

Pjesët intime

Është shumë interesante kur së pari lani pjesët tuaja private sepse nuk është me të vërtetë ajo që mendojnë shumica e njerëzve kur ju fotografojnë në dush. Ju jeni dikush që ka një personalitet shumë të trembur dhe të rezervuar. Në fakt, ju mund të jeni aq të trembur deri në atë pikë sa mund të keni madje disa probleme me vetëvlerësimin.

Gjoksin

Gjithçka ka të bëjë me vetëbesimin kur e gjeni veten duke tërhequr drejt gjoksin tuaj menjëherë kur futeni në dush. Ka të ngjarë që ju të ndjeheni shumë rehat me lëkurën tuaj sa herë që filloni të pastroni gjoksin tuaj kur bëni banjë. Ju jeni dikush që ju pëlqen të jeni shumë të drejtpërdrejtë në lidhje me mendimet dhe mendimet tuaja. Dhegjithashtu keni një personalitet shumë pragmatik.

Flokët

Nëse jeni dikush që lan flokët menjëherë në momentin kur futeni në dush, atëherë jeni padyshim dikush që është i fiksuar me rendin, strukturën dhe disiplinën. Ju bëni një qasje nga lart-poshtë në banjë. Dhe ju e bartni atë lloj strukturë me vete edhe në jetën tuaj të përditshme.

Ju jeni gjithashtu shumë praktikë. Ju keni një mendim shumë të fortë për gjërat dhe besoni plotësisht se mendja juaj është një nga pasuritë tuaja më të mëdha. Ju bëni shumë për t’u kujdesur për trurin tuaj. Dhe ju kurrë nuk jeni një që është i trembur për të ndarë një mendim për njerëzit e tjerë.

Ju jeni shumë të pavarur dhe njerëzit shpesh frymëzohen nga personaliteti juaj i vetë-mjaftueshëm. Ju jeni një përfitues që gjithmonë punon shumë për atë që dëshironi.

Supet dhe qafën

Ju jeni ndoshta një nga njerëzit më punëtorë që do të njihni ndonjëherë në jetën tuaj. Arsyeja pse shkoni më parë në qafë dhe shpatulla është se këto shpesh janë pjesët më stresuese të trupit tuaj. Ju jeni të stresuar sepse gjithmonë e gjeni veten të ngutshme dhe duke punuar shumë.

Ju jeni gjithashtu tepër konkurrues dhe gjithmonë ju pëlqen të qëndroni përpara paketës. Ju gjithmonë dëshironi të keni një këmbëngulje në konkursin.

Shpinën

E ke shumë të vështirë të kesh besim te njerëzit e tjerë. Zakonisht nuk ju pëlqen të lejoni njerëzit e tjerë të futen në jetën tuaj kaq shpejt ose aq lehtë. Kjo është ndoshta për shkak të përvojës traumatike të tradhtisë që keni pasur në të kaluarën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: