Connect with Us

Veshja më komode e ditës/ Zbuloni kombinimet që mund të bëni me një bluzë të bardhë

Fashion

Veshja më komode e ditës/ Zbuloni kombinimet që mund të bëni me një bluzë të bardhë

Publikuar

-

Një bluzë pambuku e bardhë, me ca shkronja të zeza sipër, të bën të dukesh menjëherë stil në të gjitha ditët. Aq më tepër sot, kur një t-shirt kombinohet jo vetëm me xhinse, por vishet edhe poshtë xhaketës së kostumit apo me lloj lloj fundesh, për një pamje më moderne dhe lozonjare. Mendo pastaj, nëse në këtë bluzë, ka një mesazh të rëndësishëm…

Kur stilistja Maria Grazia Chiuri prezantoi koleksionin e saj të parë për Dior, sezonin e 2017-ës, të gjithë filluan të flisnin për këtë t-shirt. Drejtoresha e re artistike kishte hedhur në pasarelë një bluzë të bardhë me shkronja që lexonin “We Should All Be Feminists”, “Ne të gjitha duhet të jemi feminist”, një deklaratë në kohën e duhur, jo vetëm për lëvizjen feministe, por edhe për rolin e vetë Chiuri-t si stilistja e parë femër që kishte drejtuar ndonjëherë Dior-in.

Pasi u prezantua në pasarelë, nuk është për t’u habitur që edhe dy vjet më pas është modeli që po shihet edhe në rrugë, e mbajtur edhe nga femra shumë të njohura.

Me këtë bluzë ishte veshur aktorja Natalie Portman, që, megjithëse shtatzënë, mori pjesë në Marshin e Grave në Washington. Menjëherë më pas, Rihanna pozoi me bluzën, në Instagram, pas pjesëmarrjes në Marshin e Grave në New York.

Sipas “RevistaClass”, bluza me logo dhe me mesazh kanë propozuar edhe marka të tjera të njohura, të cilat janë pare gjithandej edhe ne pasarela, edhe në street style.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

FOTO-Pushimet e nxehta të Kendall Jenner dhe Bella Hadid/ Mikeshat “kapen mat” me pozat seksi

Publikuar

-

Nga

Dy modelet e famshme Kendall Jenner dhe Bella Hadid janë fotografuar teksa kalonin disa ditë pushime në shoqërinë e mikeshave të tyre. Fotot e siguruara nga paparacët po bëjnë xhiron në rrjet pasi dy modelet shfaqen shumë pranë njëra-tjetrës. Kendall më parë është përfolur për orientimin e saj seksual, megjithëse në një intervistë ajo është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

FOTO-Më seksi se kurrë/ Kylie Jenner tregon linjat “bombë” nga pushimet

Publikuar

-

Nga

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner është një nga vajzat më të ndjekura dhe të komentuara të showbizit të huaj. Jenner ka vendosur të bëjë disa ditë pushime në një vend me borë dhe ka përfituar të bëjë disa foto vërtet seksi. Teksa reklamon veshjen e Channel, Kylie tregon linjat perfekte të trupit […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

FOTO-Bella Hadid një “divë” e vërtetë pasarelash/ Modelja rrëmben vëmendjen e të gjithëve me pamjen e saj

Publikuar

-

Nga

Ajo u shpall si modelja me fytyrën më perfekte në botë. Sigurisht që bëhet fajlë për modelen Bella Hadid. Bella bën shpesh herë ndryshime të papritura në pamjen e saj. Bukuroshen e shohim herë me flokë të gjatë e herë të shkrutër, herë bjonde e herë brune. Së fundi Bella është shfaqur tejet seksi teksa […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol Kane. Kompania është rritur me shpejtësi dhe deri më tani ka arritur më shumë se 3.8 miliardë dollarë. Kamani ka gjetur rrugën për tu bërë miliarder dhe tani është […]

LEXO TE PLOTE