Connect with Us

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Kuriozitete

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Publikuar

-

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin.

Për të zbuluar nëse jeni një shpirt i Zjarrit, Tokës, Ajrit apo Ujit, lexoni përmbledhjen e meposhtme.

Nëse jeni një Frymë Ajri:

Do të ndjeni një thirrje për t’i dërguar një mesazh botës, përmes mësimit ose vetë-shprehjes krijuese.
Ju keni një imagjinatë të fortë për të menduar për të gjithë situatën.
Ju dëshironi të mbroni njerëzimin, besimet tuaja dhe ato të të tjerëve.
Ju gjithmonë përpiqeni të qëndroni në paqe dhe të zgjidhni konfliktet.
Rrethimi i vetes me miqtë dhe familjen është i rëndësishëm për ju.

Nëse jeni një Frymë Uji:

Ju ndjeni një thirrje për të dhënë art, dashuri, muzikë dhe gëzim në botë.
Ju jeni shumë intuitiv dhe keni tendencë të veproni me emocionet tuaja.
Ju ndjeni dëshirën për të sjellë shërimin në botë përmes vetë-shprehjes.
Ju keni fuqinë të ndihmoni veten dhe të tjerët të shëroheni emocionalisht.
Ju jeni të ndjeshëm ndaj energjive përreth jush dhe shpesh ju duhet vetëm kohë.

Nëse jeni një Frymë Toke:

Do të ndjeni një thirrje për të shëruar dhe kujdesur për të tjerët, veçanërisht duke përdorur natyrën.
Ju nuk keni problem të mbani hapësirë ​​për njerëzit e tjerë ose të merrni përgjegjësi.
Ju keni ambicien e fortë për të shëruar dhe shpëtuar planetin ose për ta bërë botën më të mirë në një mënyrë ose një tjetër
Ju i mbani emocionet tuaja tek vetja juaj dhe ndajeni vetëm atë që është e nevojshme.
Keni tendencë të ndjeheni të ngushëlluar dhe paqe kur jeni në natyrë.

 

Nëse jeni një frymë zjarri:

Do të ndjeheni të thirrur për t’i dhënë një mesazh të rëndësishëm botës.
Ju duhet të ndiheni të apasionuar pas gjërave për t’i ndjekur ato.
Do të ndjeni një dëshirë të ndezur për të krijuar, frymëzuar ose udhëhequr të tjerët.
Ju nuk keni frikë të thoni gjëra si ato dhe komunikoni të vërtetën tuaj.
Shpesh jeni shumë të pavarur dhe gjithmonë gjurmoni një rrugë të re./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bie poshtë miti se kafeja të lë pa gjumë/ Zbuloni dy faktorët negativë që iu lënë zgjuar gjithë natën

Publikuar

-

Nga

Hulumtimet e reja të botuara nga në revistën Sleep, sugjerojnë se për të bërë një gjumë sa më të mira gjatë natës duhet të shmangni pirjen e duhanit apo alkoolin të paktën pak orë para se të flini. Studiuesit thonë se kjo gjë mund të ndihmojë në cilësinë dhe sasinë e gjumit. Disa studime të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Instagram vjen me ndryshimin e radhës/ Përdoruesit do të duhen të plotësojnë këtë kërkesë të rrjetit

Publikuar

-

Nga

Instagram do të vijë me një ndryshuim në regjistrimin e accounteve. Rrjeti social do të kërkojë si një të dhënë shtesë ditëlindjen e çdo përdoruesi që do të hapë një adresë në Instagram. Kjo është një mënyrë që Instagram kërkon të njohë më tepër përdoruesit e tij. Kjo e dhënë nuk do të verifikohet por […]

LEXO TE PLOTE