Connect with Us

“Njerëzit kanë folur më në fund”/ Ja çmimet dhe fituesit e rëndësishëm në “People’s Choice Awards”

Showbizz

“Njerëzit kanë folur më në fund”/ Ja çmimet dhe fituesit e rëndësishëm në “People’s Choice Awards”

Publikuar

-

Eventi më i rëndësishëm i momentit ishte “People’s Choice Awards”, i cili u zhvillua mbrëmjën e djeshme dhe në të morën pjesë emra shumë të njohur të showbiz-it dhe befasia më e madhe ishte ardhja e aktorit, Kevin Hart.

Për herë të parë pas aksidentit ai u shfaq në television dhe falenderoi të gjithë për mbështetjen.

Gjatë mbrëmjes u ndanë edhe disa çmime të rëndësishëm dhe më poshtë keni listën e plotë të fituesve./CNA.al

 Filmi i vitit
Avengers: Endgame

Filmi më i mirë komedi
Murder Mystery

Filmi më i mirë aksion
Avengers: Endgame

Filmi më i mirë dramë
After

Filmi më i mirë familjar
Aladdin

Aktori më i mirë
Robert Downey Jr., Avengers: Endgame

Aktorja më e mirë
Zendaya, Spider-Man: Far From Home

Ylli më i mirë në një dramë
Cole Sprouse, Five Feet Apart

Ylli më i mirë në një komedi
Noah Centineo, The Perfect Date

Ylli më i mirë në një film aksion
Tom Holland, Spider-Man: Far From Home

Ylli më i mirë në një film të animuar
Beyonce, The Lion King

TELEVIZION

 

 

Seriali i vitit
Stranger Things

Drama më e mirë televizive
Stranger Things

Komedia më e mirë televizive
The Big Bang Theory

Shou më i mirë real
Keeping Up With the Kardashians

Spektakli më i mirë garues
America’s Got Talent

Aktori më i mirë televiziv
Cole Sprouse, Riverdale

Aktorja televizive
Millie Bobby Brown, Stranger Things

Ylli më i mirë në një dramë televizive
Zendaya, Euphoria

Ylli më i mirë në një komedi televizive
Kristen Bell, The Good Place

Emisioni më i mirë ditor
The Ellen DeGeneres Show

Emisioni më i mirë i mbrëmjes
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Konkurruesi në një garë
Hannah Brown, The Bachelorette

Ylli i një seriali real televiziv
Khloe Kardashian, Keeping Up With the Kardashians

Seriali me episode të njëpasnjëshme
Outlander

Seriali më i mirë fantastiko-shkencor
Shadowhunters

MUZIKË

Artisti i vitit
Shawn Mendes

Artistja e vitit
Billie Eilish

Grupi i vitit
BLACKPINK

Kënga e vitit
Shawn Mendes, Camila Cabello, “Señorita”

Albumi i vitit
Taylor Swift, Lover

Artisti i muzikës ‘country’
Blake Shelton

Artisti latin i vitit
Becky G

Videoklipi i vitit
BLACKPINK, “Kill This Love”

Turneu i vitit
BLACKPINK, ‘BLACKPINK 2019 World’

KULTURA POP

Ylli social
David Dobrik

Ndikuesi në estetikë:
Bretman Rock

Ylli më i mirë social
Ellen DeGeneres

Komiku i vitit
Kevin Hart

Stili i vitit
Harry Styles

Ndryshuesi i lojës
Simone Biles

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

FOTOT- Me të brendshme dhe linja tepër seksi/ Klaudia Pepa zbulon surprizën

Publikuar

-

Nga

Balerina shqiptare Klaudia Pepa, prej kohësh është zhvendosur në shtetin fqinj, Italinë ku dhe ka fituar një famë dhe ka arritur shumë suksese në skenat më të famshme italiane. Para pak kohësh Pepa kishte paralajmëruar se së shpejti do të vinte me një surprizë për të gjithë fansat e saj. Ajo sapo ka treguar se […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

FOTO-Pa asnjë pikë grimi/ Eliona Pitarka befason me pamjen e saj

Publikuar

-

Nga

Aktorja shumë e dashur e humorit, Eliona Pitarka është një nga personazhet që është komnetuar shumë në mediat rozë për pamjen e saj. Ajo është cilësuar si një nga vajzat më seksi të ekranit dhe Eliona ka vërtetuar se bukuria e saj është totalisht natyrale. Duke qenë se shumë vajza të shoëbizit akuzohen për operacione […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Ende ka meshkuj që shqetësohen për zemrën e një femre”/ Fifi përgëzon Mozzik për këngën e tij më të re

Publikuar

-

Nga

Reperi shqiptar Mozzik, mbrëmjen e kaluar ka publikuar këngën e tij më të re që titullohet Zemra ime. Menjëherë pas publikimit fansat kanë nisur të aludojnë se kjo këngë i është kushtuar Loredanës. Përveç fansave dhe shumë kolegë të tjerë e kanë mbështetut dhe pëlqyer këngën. njëra prej tyre është edhe Fifi, e cila ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi janë njohur falë Redon Makashit/ Këngëtari rrëfen me detaje takimin e tyre të parë

Publikuar

-

Nga

Këngëtari i njohur shqiptar Redon Makashi ka sjellë ndërmend disa kujtime nga karriera e tij ndër vite. Ndër to ka qenë edhe njohja me dy figura shumë të njohura të muzikës si Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi. Makashi ka treguar se si ka shërbyer si urë lidhëse për njohjen e dy artistëve, Mira Konçit dhe […]

LEXO TE PLOTE