Connect with Us

Fjalë e vogël, dëm i madh/ Përse kjo fjalë po vret ngadalë marrëdhënien tuaj

Life Style

Fjalë e vogël, dëm i madh/ Përse kjo fjalë po vret ngadalë marrëdhënien tuaj

Publikuar

-

Ju nuk mund ta kuptoni pse i dashuri ose burri juaj pretendon se nuk i tregoni aspak respekt. Ndjeheni të hutuar pasi partneri apo partnerja juaj ju thotë gjithnjë se është e pamundur që të ndiheni të kënaqur.

Asnjë nga ato që thotë partneri juaj nuk ka kuptim për ju sepse, në mendjen tuaj, ju jeni gjithmonë të dashur dhe mbështetës. Aq sa përpiqeni të kuptoni se si të përdorni aftësi komunikimi më efektive në mënyrë që të komunikoni më mirë me personin që doni, asgjë nuk funksionon, sepse nuk dini vërtet se ku qëndron zemra e problemit.

Si mund ta shpëtoni martesën tuaj ose të rregulloni atë që duket se është një marrëdhënie e prishur nëse nuk dini as se çfarë po bëni gabim?

Mund të jetë që një fjalë e caktuar me 3 shkronja të hyjë në komentet tuaja për dhe për partnerin tuaj, dhe kjo mesatare, fjalë e zakonshme po kontribuon në rritjen e distancës dhe shkëputjes në marrëdhëniet tuaja.

Kjo fjalë në dukje e padëmshme është “por”.

Fatkeqësisht, zakonisht përdoret nga burrat dhe gratë gjatë gjithë kohës në biseda rastësore dhe më serioze. Kjo fjalë jo vetëm që qëndron në rrugën e një komunikimi efektiv midis jush dhe partnerit tuaj, por gjithashtu, në fund të fundit, aftësisë suaj për të patur një marrëdhënie afatgjatë, të shëndetshme dhe të lumtur.

Këtu janë vetëm disa shembuj të mënyrës “por” mund të zvarriten në bisedë dhe të shkatërrojnë qëllimet tuaja më të mira:

“Unë të dua, por sikur të ishe më romantik”.

“Unë ju respektoj, por ju keni një prirje të jeni dëshirë.”

“Ju jeni të bukur, por keni vënë disa kile së fundmi”.

“Unë dua kontributin tuaj, por ja çfarë vendosa të bëj …”

“Por” në secilën prej këtyre deklaratave në thelb fshin komplimentin ose vlerësimin që i paraprin. “Por” është pothuajse gjithmonë një fjalë e përjashtimit dhe e mohimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: