Connect with Us

Fobi nga trotuaret/ Faktet më të çuditshme që nuk i dinit për aktorin e famshëm Leonardo DiCaprio

Showbizz

Fobi nga trotuaret/ Faktet më të çuditshme që nuk i dinit për aktorin e famshëm Leonardo DiCaprio

Publikuar

-

Leonardo Wilhem DiCaprio lindi në Hollywood, në 1974. Një fëmijë i vetëm, babai i tij George DiCaprio ishte një karikaturist me prejardhje italiane. Stërgjyshërit e babait të yllit, Salvatore DiCaprio dhe Rosina Cassella, ishin me origjinë nga krahina e Caserta. Nëna e aktorit është Irmelin Indenbirken, me origjinë gjermane.

Pas ndarjes së prindërve të tij, Leonardo i vogël jetoi me nënën e tij dhe shpesh u detyrua të lëvizte shtëpi për shkak të problemeve të ngutshme ekonomike të familjes. Një fëmijëri si shumë të tjerë, por që doli të ishte djepi i një prej personave më të famshëm në planet!

Në vitet nëntëdhjetë ai fillon të marrë pjesë në disa reklama dhe seriale televizive, derisa pjesa e parë të arrijë në ekranin e madh në Critters 3, në 1991. Nga atje ai do të fillojë karrierën e tij, e cila do të kalojë nëpër disa prej titujve më të famshëm të kinemasë botërore: Buon Ditëlindja e Z. Grape, Titanic, The Beach, Mundohuni të Më kapni, Rruga Revolucionare, Shutter Island, The Great Gatsby, Një herë pas here … në Hollywood dhe shumë të tjerë përfshirë Revenant, një film i vitit 2015 që i dha atij një Oskar për Më të Mirë aktori kryesor

Pasi u ngjit në majën e vlerësimit botëror, aktori është bërë një simbol seksi me publikimin e Titanic, një film që e ka shenjtëruar atë në altarin e madhështive të kinemasë. Dashuritë e tij shpesh janë torturuar, dhe marrëdhënia e tij më e vjetër është me modelen Kristen Zang, midis 1995 dhe 1997.

Në vitin 2000 ai u takua me modelen braziliane Gisele Bündchen, shoqëruesen e tij deri në 2005. DiCaprio duket se ka një mani të vërtetë për modelet: ai ishte gjithashtu i fejuar me Bar Refaeli izraelite, nga 2005 deri në 2011.

Caprio mbështet Partinë Demokratike të SH.B.A.-së, kurrë nuk ka bërë sekret të saj dhe gjithashtu ka mbështetur fushatën zgjedhore të John Kerry, në 2004. Ai zotëron një ishull në brigjet e Belize, dhe disa rezidenca luksoze të shpërndara në të gjithë Shtetet e Bashkuara …

Aktori ka zhvilluar një miqësi të thellë me kolegen e tij Kate Winslet, me të në setin e Titanik, aq sa për ta shoqëruar atë në altar dhe u bë kumbari i djalit të tretë të aktores!

Ai ishte duke u mbytur gjatë xhirimit të Mission Blue, një dokumentar i Fisher Stevens i xhiruar në Galapagos. ai ia zbuloi Rolling Stone, duke thënë se ishte Edward Norton që e shpëtoi atë.

Nëna zgjodhi emrin Leonardo sepse ndjeu goditjen e parë në bark, kur po vëzhgonte një pikturë të Da Vinci në Galerinë Uffizi në Firence!

Agjenti i tij i parë dëshironte të ndryshonte emrin e tij në Lenny Williams, zgjedhje për të cilën aktori nuk u përkul fare!

Ai flet gjermanisht rrjedhshëm, falë origjinës së nënës së tij. Ai gjithashtu mbijetoi nga një sulm peshkaqen, një ngjarje që la një gjurmë të thellë mbi të.

Ndihmoi ekonomikisht mbijetesën e fundit të Titanikut për të mos shitur trashëgiminë e tij nga tragjedia transatlantike në ankand.

Angazhimi i tij humanitar dhe mirëqenies së kafshëve është i njohur për të gjithë, siç shihet lehtë nga profili i tij në Instagram. Ai ka një pasion për breshkat dhe ai ka një gjigant.

Në vitin 2007 ai u rrah nga Nicolas Cage gjatë një ankande për të fituar një kafkë dinosauri!

Por një nga gjërat më të veçanta është fobia e tij e vetmisë dhe mania e çuditshme për trotuaret: ai gjithmonë shmang plasaritjet në pllaka, dhe nëse ai e njeh rrugën, ai gjithmonë shkel të njëjtën …/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Khloe Kardashian i fali se e tradhëtuan/ Reagimi i Jordyn Woods nuk pritej

Publikuar

-

Nga

Treshja, Khloe Kardashioan, Tristan Thompson dhe Jordyn Woods kanë qenë në qendër të vëmendjes së shtypit rozë për shumë kohë. Pasi Tristan e tradhtoi me miken e ngushtë të së motrës, Khloe e ka patur shumë të vështirë të përballet me një situatë të tillë. Por duket se për Khloen tashmë çdo gjë i përket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Jam gati për tu bërë baba”/ Këngëtari dhe ish missi zbulojnë planet për të krijuar familje

Publikuar

-

Nga

Devis Xherahu është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Devisi dhe partnerja e tij Ertemiona Mejdani kanë një lidhje dashurie prej shumë vitesh. Së fundi të ftuar në emisionin Ftesë në 5 çifti ka zbuluar dhe për planet e afërta për të krijuar familje. Ertemiona u shpreh se Devisi është në momentin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Kourtney Kardashian “kapet mat”/ Rikthehet tek ish i dashuri 26 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Kourtney Kardashian nuk i ka rezistuar shumë vetmisë dhe ka vendosur të kthehet sërish me ish të dashurin e saj, Younes Bendjima. Miliarderja dhe 26-vjeçari janë fotografuar teksa kanë hyrë bashkë në një klub në Miami, ku ajo çfarë binte në sy më shumë ishte afrimiteti i tyre. Kardashian shihej se ishte […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Është një nga femrat më të bukura spanjolle/ Fotot e modeles që po tërbon meshkujt

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga femrat më seksi të ekranit në Spanjë. Bëhet fjalë për modelen dhe gazetaren Violeta Magrinan. Ajo është bërë e njohur në reality shoën Mujeres y hombres y Viceversa në vitin 2018. Që nga ai moment e ka rritur famën e saj edhe falë bukurisë që e karakterizon. Violeta është në një […]

LEXO TE PLOTE