Connect with Us

Nëse keni një Dash në jetën tuaj, atëherë jeni me shumë fat/ Këto janë 7 arsyet

Life Style

Nëse keni një Dash në jetën tuaj, atëherë jeni me shumë fat/ Këto janë 7 arsyet

Publikuar

-

Një Dash është shumë i vendosur

Përcaktimi është një nga tiparet më të nënvlerësuara në çdo qenie njerëzore. Një person i vendosur është dikush që nuk vendoset për mediokritet në jetë. Dhe kjo është karakteristikë e një Dashi. Ata gjithmonë do të përpiqen për diçka. Dhe kjo do t’ju motivojë të bëni të njëjtën gjë gjithashtu.

Do të qëndrojë gjithnjë besnik ndaj jush

Një Dashi do të jetë gjithmonë i vendosur të qëndrojë besnik me ju. Ata janë lloji i shenjës së Zodiakut që nuk do t’ju braktiste kurrë ose nuk ju linte më vete. Tradhtia dhe braktisja nuk janë të mëdha për ta. Ata gjithmonë sigurohen që të kultivojnë marrëdhëniet që ato kanë dhe nuk do t’ju bëjnë kurrë të ndjeheni sikur jeni vetëm.

Pëlqen aventurat dhe është emocional

Ju kurrë nuk do të mërziteni kur varni rreth një Dashi shumë. Ju jeni siguruar për një jetë argëtimi dhe eksitimi kur jeni me një Dashi. Ata kanë personalitete shumë dinamike që funksionojnë me një ritëm shumë të lartë. Ata janë tepër impulsivë dhe u pëlqen të jetojnë jetën në korsinë e shpejtë. Ju mund ta gjeni veten të frikësuar shumë kohë. Por ju e dini që nuk do të mërziteni kur jeni me ta.

Është shumë kokëfortë

Një Dashi do të ketë një reputacion për të qenë tepër kokëfortë. Ju mund të supozoni se kjo është një dobësi dhe një arsye për ju që të mos dëshironi të jeni rreth një Dashi. Dhe ndonjëherë, ju mund të keni të drejtë. Do të ishte vërtet irrituese të merresh me një person kokëfortë gjatë gjithë kohës. Por këtu është gjëja për kokëfortësinë e një Dashi, gjithmonë mund të mbështeteni tek ata për të luftuar për ju dhe marrëdhënien tuaj. Ju e dini që ata nuk do të ishin aq të shpejtë për të hequr dorë nga marrëdhënia juaj vetëm për shkak se gjërat po vështirësohen pak ose jo të përshtatshme.

Është ekstremisht i sinqertë

Ju gjithmonë e dini se një Dashi do të qëndrojë i ndershëm brutal me ju. Ti e di që je me dikë që gjithmonë do të jetë i vërtetë me ata që janë. Kurrë nuk duhet të dyshoni se çfarë kuptojnë ose çfarë thonë ata. Ata do të veshin zemrën dhe emocionet e tyre në mëngë. Ju nuk do të duhet të shqetësohen për ata janë të rremë ose të pasinqertë. Ju gjithmonë mund të mbështeteni tek ata që të jenë të sinqertë me ju edhe kur i bën ata në telashe. Ky është lloji i besueshmërisë që nuk mund të kishe me shumicën e njerëzve të tjerë.

Është shumë krijues

Ju do të vini re vëmendjen e krijimtarisë së një Dashi nëse ndonjëherë vendosni të varet me to shumë. Do të zbuloni se ata kanë mendje shumë unike që janë të afta të mendojnë jashtë kutisë. Ata janë larg nga të qenit njerëzit tuaj tipik ose të zakonshëm. Ata do të jenë në gjendje të gjejnë një mënyrë për të shtuar më shumë argëtim dhe ngjyrë në çdo situatë ku ju jeni. Ata janë në gjendje të shohin gjëra për të cilat njerëzit e tjerë nuk do të ishin në gjendje t’i vunë re ose t’i kushtojnë vëmendje.

Tërheq gjithnjë vëmendjen

Kur jeni në një lidhje romantike me një Dashi, ata gjithmonë do të qëndrojnë plotësisht të përkushtuar dhe të përkushtuar për dashurinë tuaj. Megjithatë, ata do të presin të njëjtën gjë në kthim. Ata gjithmonë do të kërkojnë vëmendje nga ju, por ju mund të jeni i sigurt se ata do t’ju kushtojnë po aq vëmendje edhe juve. Ata do të kërkojnë përpjekje të vazhdueshme nga ju, por gjithashtu do të jenë të gatshëm t’ju tregojnë të njëjtin lloj konsistence dhe besueshmërie. Ti e di që po merr po aq sa mund të japësh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol Kane. Kompania është rritur me shpejtësi dhe deri më tani ka arritur më shumë se 3.8 miliardë dollarë. Kamani ka gjetur rrugën për tu bërë miliarder dhe tani është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ushqimi më i reklamuar në Instagram/ Si të përgatitni tostet më special me bazë pataten e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Një trend tjetër i njohur në Instagram janë tostet me bazë pataten e ëmbël. Jo vetëm të famshme, por edhe të shëndetshme. Nëse po mbani një dietë pa përbërës me gluten dhe nuk doni të përdorni bukën këto janë kombinimet ushqimore më të shijshme që mund të provoni. 1-Tost me avocado, patate të ëmbël dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Publikuar

-

Nga

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme për çdo njeri. Pavarësisht se ndonjëherë rutina mund t’iu mërzisë por jo nëse pjesë e tij është xhinxheri. Këto janë disa nga mënyrat se si mund ta përdorni xhinxherin në ushqim. Mund ta përzieni me kafenë tuaj. Kafja dhe Xhinxheri janë një kombinim shumë luftues, veçanërisht perderisa […]

LEXO TE PLOTE