Connect with Us

Nga larja e fytyrës tek gjumi/ Zbuloni se çfarë po jua përkeqëson lëkurën tuaj

Life Style

Nga larja e fytyrës tek gjumi/ Zbuloni se çfarë po jua përkeqëson lëkurën tuaj

Publikuar

-

akull ne fytyre, per lekure te bute

A e dini se larja e fytyrës tuaj pothuajse përditë po jua dëmton fytyrën?  Duke mos dalluar se cili veprim i bën më shumë keq lëkurës, ndodh që ne ta përkeqësojmë gjendjen e saj.

Më poshtë do të kuptoni se çfarë nuk duhet të bëni me lëkurën tuaj sipas ‘HealthyOnline’:

1-Nëse nuk flini gjumë mjaftueshëm, mos pretendoni të keni një lëkurë të butë. Një gjumë i mirë sjell një fytyrë të shlodhur dhe të freskët.

2-Sa herë në ditë e lani fytyrën? Mos besoni çdo gjë që thuhet. Fytyra juaj mund të ketë nevojë të lahet vetëm një herë në ditë, ndaj fillimisht njihuni mirë me të.

3-Qëndrimi për shumë gjatë në dush e dëmton fytyrën. Avulli i nxehtë dhe uji që vepron për një kohë të gjatë vepron mbi lëkurë dhe largon shtresën e sipërme të saj, epidermën.

4-Kujdes me këllëfin e jastikut. Aty mbeten gjithë papastërtitë e ‘make up-it’ të pahequr mirë dhe baktere të ndryshme. Për të mos e acaruar dhe dëmtuar, ndërrojeni më shpesh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Financat dhe Puna/ Horoskopi sipas astrologes së famshme Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Tani që Jupiteri po vendoset në krye të listës tuaj, ju po ndjeni se po rriteni shumë profesionalisht. Demi Tani që jupiteri ka hyrë në Bricjap ju do të keni një sukses të madh në çështjet ligjore. Binjakët Ky ka qenë një vit shumë i suksesshëm përsa i përket financave dhe të ardhurat do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zejnep rikthehet për të marrë Ojkyn, Demir merr vendimin rreth saj/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky pyet tezen nëse është sëmurë. Zejnep nuk i tregon Ojkyt për sëmundjen. Demir zihet me Zejnepin dhe kërkon të dijë pse ajo është rikthyer për ta marrë Ojkyn. Zejnep sillet si e penduar që e ka braktisur Ojkyn. Demir vendos që Zejnep të jetojë me to përkohësisht në mënyrë që Ojky të mos largohet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE