Connect with Us

Pasuria marramendëse e Julia Roberts/ Faktet më interesante të aktores së famshme

Showbizz

Pasuria marramendëse e Julia Roberts/ Faktet më interesante të aktores së famshme

Publikuar

-

Julia Roberts është një aktore dhe producente amerikane. Ajo u bë e njohur në komedinë romantike Pretty Woman e cila ka një pasuri prej 464 milionë dollarësh.

Julia Roberts ka fituar tre çmime Golden Globe dhe është nominuar në katër çmime Academy.

Prej filmave ajo ka fituar rreth 2.8 miliardë dollarë, duke e bërë kështu atë aktoren më të famshme në botë.

Disa nga filmat e saj më të shikuar dhe të suksesshëm janë Mystic Pizza, Steel Magnolias, Preetty woman, Sleeping with enemy. The pelican breef, My Best Friend’s Wedding, Notting Hill, Runaway Bride, Ocean’s Eleven, Ocean’s Tëelve, Charlie Wilson’s War, Valentine’s Day, Eat Prey Love, Money Monster, and Wonder.

Julia Roberts ka fituar dhe çmimin Emmy Award si aktorja më supportive. Ajo ishte aktorja më e paguar gjatë gjithë viteve 1990, dhe në gjysmën e parë të viteve 2000.

Tarifa e saj për Pretty Woman ishte 300,000 dollarë; ndërsa në vitin 2003, asaj iu paguan një 25 milion dollarë të paparë për rolin e saj në Mona Lisa Smile.

Që nga viti 2007, vlera neto e Roberts vlerësohej të ishte 140 milion dollarë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Khloe Kardashian i fali se e tradhëtuan/ Reagimi i Jordyn Woods nuk pritej

Publikuar

-

Nga

Treshja, Khloe Kardashioan, Tristan Thompson dhe Jordyn Woods kanë qenë në qendër të vëmendjes së shtypit rozë për shumë kohë. Pasi Tristan e tradhtoi me miken e ngushtë të së motrës, Khloe e ka patur shumë të vështirë të përballet me një situatë të tillë. Por duket se për Khloen tashmë çdo gjë i përket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Jam gati për tu bërë baba”/ Këngëtari dhe ish missi zbulojnë planet për të krijuar familje

Publikuar

-

Nga

Devis Xherahu është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Devisi dhe partnerja e tij Ertemiona Mejdani kanë një lidhje dashurie prej shumë vitesh. Së fundi të ftuar në emisionin Ftesë në 5 çifti ka zbuluar dhe për planet e afërta për të krijuar familje. Ertemiona u shpreh se Devisi është në momentin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Kourtney Kardashian “kapet mat”/ Rikthehet tek ish i dashuri 26 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Kourtney Kardashian nuk i ka rezistuar shumë vetmisë dhe ka vendosur të kthehet sërish me ish të dashurin e saj, Younes Bendjima. Miliarderja dhe 26-vjeçari janë fotografuar teksa kanë hyrë bashkë në një klub në Miami, ku ajo çfarë binte në sy më shumë ishte afrimiteti i tyre. Kardashian shihej se ishte […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Është një nga femrat më të bukura spanjolle/ Fotot e modeles që po tërbon meshkujt

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga femrat më seksi të ekranit në Spanjë. Bëhet fjalë për modelen dhe gazetaren Violeta Magrinan. Ajo është bërë e njohur në reality shoën Mujeres y hombres y Viceversa në vitin 2018. Që nga ai moment e ka rritur famën e saj edhe falë bukurisë që e karakterizon. Violeta është në një […]

LEXO TE PLOTE