Connect with Us

Shikoni vetëm ëndrra me kafshë?/ Ja kuptimi i secilës prej tyre dhe mesazhi i fuqishëm që ato japin

Kuriozitete

Shikoni vetëm ëndrra me kafshë?/ Ja kuptimi i secilës prej tyre dhe mesazhi i fuqishëm që ato japin

Publikuar

-

Shpesh ëndërrojmë për kafshët. Këto endrra mbajnë mesazhe të fuqishme dhe nëse kohët e fundit keni ëndërruar për kafshë, më poshtë mund të gjeni kuptimin e 11 kafshëve të ndryshme:

1. Skifter

Skifteri sugjeron që t’i kushtoni vëmendje asaj që po ndodh tani. Ose po ju paralajmëron për nje rrezik të afërt dhe ju nxit të jeni gati për të vlerësuar shpejt një situatë.

2. Shqiponja

Shqiponja është një lajmëtar i fuqishëm. Kur kjo shfaqet do të thotë që ju jeni të mbrojtur, të bekuar dhe keni lidhje të fortë me energjitë më të larta.

3. Qeni

Si gjithmonë, qeni mbart mesazhe besnikërie dhe mbrojtjeje. Ndoshta keni nevojë për atë tani në jetën tuaj ose ju duhet t’ua jepni të tjerëve.

4. Macja

Macja mbart misticizëm, udhëtim astral dhe pavarësi.

5. Merimangë

Të shohësh një merimangë do të thotë që po gërsheton, po grumbullon idetë dhe gjërat po shkojne në rregull.

6. Buf

Të shohësh buf do të thotë të kesh mençuri dhe të dëshirosh të mbani mend saktësisht atë që keni ëndërruar në fushën e mençurisë.

7. Ujku:

Ujku ju nxit të jetoni në vetmi ose në një grup në harmoni. Mund të tregojë nevojën për t’ju izoluar për një kohë të caktuar ose për të gjetur një grup bashkëmoshatarësh me të cilët të ndajnë ide dhe pasione.

8. Gjarpëri

Ne kemi nevojë për përshtatje. Ashtu si gjarpri ndryshon lëkurën e tij, ashtu edhe ju. Ai gjithashtu ju bën të vetëdijshëm për energjinë dhe ju paralajmëron për ndikime të mundshme delikate që ju rrethojnë.

9. Flutura

Flutura sugjeron që është një moment i transformimit, dhe kjo tregon se një ndryshim i rëndësishëm po ndodh me ju.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE