Connect with Us

Sot hëna e plotë e nëntorit/ Zbuloni çfarë do të ndodhë në jetën tuaj dhe sfidat që ju presin

Kuriozitete

Sot hëna e plotë e nëntorit/ Zbuloni çfarë do të ndodhë në jetën tuaj dhe sfidat që ju presin

Publikuar

-

Siç e keni parë dhe në artikujt e mëparshëm, sot do të ketë një hënë të plotë në dhe me të, ne do të dëshirojmë të marrim sfida. Sigurisht, ju mund të keni një gjendje të dobët ose motivim tani, por kjo do të ndryshojë.

Kjo përvojë do të sjellë shumë përfitime në botën shpirtërore. Ne të gjithë do të punojmë më shumë dhe do t’i trajtojmë gjërat në një mënyrë më të arsyeshme. Nëse nuk jeni mësuar të shtyni kufijtë tuaj, patjetër do të dëshironi të dilni nga zona juaj e rehatisë në çdo kuptim të fjalës.

Çfarë duhet të presim të gjithë në këtë hënë të plotë në Dem:

Hëna e plotë e 12 nëntorit në Dem, është përballë Mërkurit, i cili mund të paraqesë probleme komunikimi. Mërkuri në lëvizje prapavije duket se i bën gjërat më keq. Por në të vërtetë është një hënë e plotë pozitive në shumë mënyra.

Të gjitha sfidat prapavije të Mërkurit mund të zgjidhen përmes aspekteve harmonike të Saturnit, Neptunit dhe Plutonit.

Hëna e plotë para Mërkurit.

Mund të ndodhë një konflikt i brendshëm midis mendimeve dhe ndjenjave tuaja që mund të çojnë në konfuzion, të menduarit të polarizuar ose ankth. Tribalizmi, nacionalizmi dhe paragjykime të tjera janë të mundshme.

Keqkuptimet dhe argumentet janë të mundshme, por aspektet harmonike të Saturnit dhe Neptunit zvogëlojnë këto rreziqe. Eshtë një aspekt i mirë i Hënës së plotë për të kaluar një kohë të qetë duke menduar ose biseduar me dikë për disa nga ndjenjat e brendshme që po ju mbajnë.

Mos u shqetësoni shumë , sepse energjia e fuqishme përpara nuk është shqetësuese. Të gjithë po kalojmë pjesën tjetër të Nëntorit në një dritë shumë pozitive. Mos harroni të qëndroni të përqendruar në gjithçka që bëni për të marrë atë në rregull dhe gjithçka do të shkojë mirë./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE