Connect with Us

Të mirat dhe të këqijat e personalitetit të Virgjëreshës/ Gjithçka që duhet të dini për këtë shenjë të Zodiakut

Life Style

Të mirat dhe të këqijat e personalitetit të Virgjëreshës/ Gjithçka që duhet të dini për këtë shenjë të Zodiakut

Publikuar

-

E gjashta e shenjës së zodiakut dhe një shenjë e Tokës, Virgjëresha është krijesa komplekse e natyrës që dëshiron të duhet dhe të dashurohet.

Lindur në mes të 23 gushtit – 22 shtator, njerëzit që i përkasin shenjës së Virgjëreshës janë të njohur për sjelljen e tyre edukuese dhe respektuese të rregullave.

5 tiparet më të mira të personalitetit të Virgjëreshës

Virgjëresha është mendimtare kritike.

Një Virgjëreshë do të kalojë nëpër të gjitha elementet e mundshëm të të menduarit para se të marrë një vendim.

Atyre nuk u pëlqen të rrëmbehen, kjo është arsyeja pse ata do të shikojnë në të gjitha anët para se të japin një zgjidhje për një problem.

Virgjëreshat janë punëtore.

Një Virgjëreshë e di se gjërat e mira u vijnë atyre që i fitojnë, kjo është arsyeja pse ata do të bëjnë gjithçka për të marrë atë që dëshirojnë.

Ata shpesh do të kenë netë pa gjumë në mënyrë që të kryejnë të gjithë punën e tyre në kohën e duhur. Puna e tyre e vështirë nuk kalon pa u vënë re, dhe shumë admirojnë përkushtimin që një Virgjëreshë posedon.

Ata janë artistë të mahnitshëm.

Krijimtaria e një Virgjëreshë po rrjedh gjithnjë. Ata e përdorin artin si një shpëtim për problemet e tyre. Atyre u pëlqente të shprehen përmes muzikës, vallëzimit, aktrimit dhe madje edhe vizatimit.

Nëse jeni ndonjëherë të pasigurt për mënyrën se si ndihet një Virgjëreshë, thjesht shikoni veprat e tyre të artit.

Ata kujtojnë gjithçka!

Një Virgjëreshë ka një kujtesë të mahnitshme. Ata mund të mbajnë mend dhe të sjellin gjëra që kanë ndodhur që nga fëmijëria e hershme që shumica e njerëzve nuk do t’i mbajnë mend.

Ata vazhdimisht sjellin kujtime të vjetra që i bën ata të ndjehen mirë, si rezultat duke i bërë të tjerët të buzëqeshin.

Virgjëreshat janë besnikë.

Nëse keni një vend në jetën e një Virgjëreshë në mënyrë romantike, ata do t’ju tregojnë se ato janë një nga shenjat më besnike që ekziston.

Ata kurrë nuk do t’ju lënë të qetë dhe do të kenë sy vetëm për një. Mund të thuash kërce dhe ata do të thonë sa lart pa dyshim. Dashuria e tyre është e pafund dhe ata gjithmonë do të qëndrojnë besnikë.

 

5 tiparet e personalitetit të virgjëra më të këqija

(Sepse jo gjithçka është e bukur nga një Virgjëreshë ka dhe anët e saj negative…)

Ata mbajnë mend gjithçka.

Ndërsa kujtesa e tyre mund të shërbejë si një mjet i shkëlqyeshëm për ta, është gjithashtu arsyeja e ankthit të tyre.

Ata mund të mendojnë për një incident që u ndodhi atyre vite më parë dhe të ngecin për faktin se ata e lanë të ndodhte. Ata do të shqetësohen aq shumë sa shqetësimi i tyre merr më të mirën prej tyre në shumë situata.

Virgjëresha është gjithashtu shumë kritike.

Ata mund të jenë të mirë në të menduarit kritik, por dihen edhe për mënyrën sesi i shohin në mënyrë kritike të tjerët.

Pa marrë në konsideratë se sa të gjykueshëm janë, ndonjëherë ata ndjehen sikur njerëzit nuk po përpiqen sa duhet apo aq shumë sa janë.

Virgjëresha është kokëfortë.

Sapo një Virgjëreshë të ketë një vizion për atë që ata dëshirojnë, askush nuk mund t’i thotë ndryshe.

Edhe nëse dikush ka një ide për të udhëhequr një Virgjëreshë në një drejtim më të mirë, Virgjëresha ka të ngjarë të mbyllet dhe të mos i dëgjojë ata. Virgjëreshat janë shumë defiçente.

Mund të jenë pak hundëpërpjetë.

Ndonjëherë Virgjëresha duhet të mësojë se si të ftohtë. Ata punojnë dhe shqetësohen shumë lehtë dhe janë Mbretëresha e mos lëshimit.

Me miqtë e duhur, është më e lehtë për një Virgjëreshë të mësojë të lirohet.

Virgjëreshat duan t’i  kënaqin të gjithë.

Virgjëreshat janë kënaqësi të njerëzve. Ata duan të sigurohen që të gjithë rreth tyre janë gjithmonë të lumtur.

Kjo i bën ata të shtyjnë veten në pjesën e prapme të mendjes së tyre. Ata mund të harrojnë të marrin veten dhe nevoja e tyre për të kënaqur të gjithë bëhet shumë e pashëndetshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE