Connect with Us

Me cilën “kontratë shpirtërore” jeni lidhur aktualisht? Zgjidhni një imazh për ta zbuluar atë

Kuriozitete

Me cilën “kontratë shpirtërore” jeni lidhur aktualisht? Zgjidhni një imazh për ta zbuluar atë

Publikuar

-

Një kontratë shpirti është një marrëveshje midis dy shpirtrave që janë pajtuar përpara se të mishërohen në planet për t’u përmbushur për qëllime specifike.Secili kemi kontrata të ndryshme me shpirtrat që hasim në jetën tonë. 

1. Frika / mungesa e ndërgjegjes:

A keni vërejtur ndonjëherë që vazhdimisht po përpiqeni të mbani epërsinë tuaj mbi të tjerët dhe se kur keni paratë shtesë në llogarinë tuaj bankare, arrin një shpenzim surprizë ? Me kalimin e kohës, ju filloni të pyesni veten nëse do të përparoni një ditë dhe gjithmonë prisni që situata të përkeqësohet. Celësi këtu është të mos lejoni që frika juaj të ‘mos keni mjaftueshëm’ t’ju ndaloje të dilni nga këto pengesa financiare.

Bëjini vetes një premtim të ri që do të merrni pjesë më shumë në reflektim dhe stërvitni mendjen tuaj të mos projektoni mendime që janë të padobishme.

2. Vetëbesim / identitet:

A ndjeheni keq kur e gjithë vëmendja është mbi ju?A do të ishte e mundur që ju t’i bëni këto gjëra në mënyrë të ndërgjegjshme, sepse identiteti juaj është i lidhur fort me miratimin e të tjerëve?

Kontrata juaj e shpirtit dhe / ose misioni juaj është të zbuloni se kush jeni si individ dhe të kultivoni dhe shkëmbeni dhuratat tuaja me botën. Po, është mirë dhe e rëndësishme të mbështesni të tjerët, megjithatë, shpesh i kaloni nevojat e të tjerëve përpara tuajave.

Ndonjëherë ju u jepni të tjerëve pa kërkuar as ndihmë, dhe të njëjtët njerëz ju lëshojnë juve sepse ata nuk kërkonin ndihmën tuaj në radhë të parë. Identiteti juaj është i lidhur me atë që të tjerët mendojnë për ju.

Duke filluar nga sot, filloni çdo ditë me mantra ose pohime të shëndetshme që ju inkurajojnë të shfrytëzoni sa më shumë çdo ditë dhe ta njihni plotësisht fuqinë tuaj personale.

3. Braktisja / lëshimi / frika nga ndryshimi:

A qëndroni në marrëdhënie dhe situata më gjatë se sa duhet? Eshte e mundur që kontrata e shpirtit tuaj të jetë që ju të luftoni me braktisjen dhe që ju shprehni frikën për të qenë vetëm.

Nuk është se nuk jeni të vetëdijshëm për toksicitetin dhe situatat e caktuara që nuk janë për të mirën tuaj më të madhe, është thjesht se keni frikë nga ndryshimi, që keni zakone të ankoruara mirë, dhe të jesh në një situatë jo të shëndetshme është më mirë sesa të jesh vetëm .

Këshilla këtu për t’ju ndihmuar është të futeni brenda vetes dhe të punoni në lidhjen tuaj me burimin.Mund të jetë gjithashtu e dobishme të dihet se ku ka filluar frika e braktisjes. Ju mund ta dini tashmë se kur ka filluar frika juaj për të lënë të shkojë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE