Connect with Us

Nga Diabeti tek kockat/ 11 arsyet pse duhet të hani çdo ditë avokado

Life Style

Nga Diabeti tek kockat/ 11 arsyet pse duhet të hani çdo ditë avokado

Publikuar

-

Mos e nënvlerësoni fuqinë e një avokado. Ata quhen një super ushqim për një arsye. Ata janë kaq tepër të shijshëm dhe kanë një strukturë kaq të butë që thjesht ngacmon qiellzën. Dhe për të mos përmendur që konsumi i avokados në të vërtetë sjell me vete shumë përfitime të rëndësishme shëndetësore.

Ata gjithmonë thonë se një mollë në ditë e mban mjekun larg. Por hej, avokado mund të jetë po aq e shëndetshme. Në fakt, ju ndoshta duhet të hani një avokado të tërë çdo ditë. Nëse nuk jeni ende të bindur, atëherë lexoni deri në fund këtë artikull.

 

1-Avokadot mund të ndihmojnë në humbjen e peshës.

2-Avokadot mund të ndihmojnë në rregullimin e presionit të gjakut të trupit.

3-Avokadot mund të ndihmojnë në promovimin e shëndetit të syve.

4-Avokadot mund të ndihmojnë në rregullimin e niveleve të kolesterolit në gjak.

5-Avokadot mund të ndihmojnë në parandalimin e diabetit.

6-Avokadot mund të ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit të nënës shtatzënë.

7-Avokadot mund të ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit të kockave.

8-Avokadot mund t’ju ndihmojnë të plotësoni kërkesat e përditshme ushqyese.

9-Avokadot mund t’ju ndihmojnë të përthithni lëndët ushqyese në mënyrë më efikase.

10-Avokadot janë të ngarkuara me shumë yndyrna të shëndetshme.

11-Avokadot shtojnë pak ngjyra, gjallëri dhe aromë në vaktin tuaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Financat dhe Puna/ Horoskopi sipas astrologes së famshme Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Tani që Jupiteri po vendoset në krye të listës tuaj, ju po ndjeni se po rriteni shumë profesionalisht. Demi Tani që jupiteri ka hyrë në Bricjap ju do të keni një sukses të madh në çështjet ligjore. Binjakët Ky ka qenë një vit shumë i suksesshëm përsa i përket financave dhe të ardhurat do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zejnep rikthehet për të marrë Ojkyn, Demir merr vendimin rreth saj/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky pyet tezen nëse është sëmurë. Zejnep nuk i tregon Ojkyt për sëmundjen. Demir zihet me Zejnepin dhe kërkon të dijë pse ajo është rikthyer për ta marrë Ojkyn. Zejnep sillet si e penduar që e ka braktisur Ojkyn. Demir vendos që Zejnep të jetojë me to përkohësisht në mënyrë që Ojky të mos largohet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE