Connect with Us

Karizmatikë dhe shumë energjikë/ 5 shenjat më tërheqëse të horoskopit

Life Style

Karizmatikë dhe shumë energjikë/ 5 shenjat më tërheqëse të horoskopit

Publikuar

-

1.Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ata janë energjikë, kanë një qëndrim jashtëzakonisht pozitiv, janë spontan dhe pëlqejnë të dalin nga zonat e tyre të rehatisë. Ata do të kërkojnë njerëz që nuk i njohin në një festë dhe të fillojnë një bisedë me ta.

Pothuajse gjithmonë, Dashi do të zbulojë diçka interesante për personin. Ata mund të gjejnë gjërat tek njerëzit që i bëjnë ato unike dhe interesante.

 

2.Luani (23 korrik – 22 gusht)

Edhe nëse Luani nuk do të ishte karizmatik dhe tërheqës, ata do të jenë akoma në gjendje të përzihen si askush tjetër. Ata adhurojnë takimin me njerëz të rinj dhe natyrisht bëjnë të gjitha gjërat që duhej të bënte – duke kontaktuar me sy, duke buzëqeshur dhe duke prezantuar veten e tyre.

 

3.Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët, një nga shenjat më shoqërore nga të zodiakut, është i shkëlqyeshëm në punën e një feste. Ata shtrojnë llojet e pyetjeve që meritojnë më shumë se një përgjigje me një fjalë, dhe kur u bëhet një pyetje, ata e konsiderojnë atë përpara se të përgjigjen.

Ata janë gjithashtu qesharake dhe dinë të bëjnë njerëzit lehtësisht për vete. Nëse një festë ose një ngjarje do të ketë sukses, ata kanë nevojë për një Binjakë për të qenë atje; Binjakët me të vërtetë kujdesen që njerëzit të ndjehen rehat dhe të kalojnë një kohë të mirë.

 

4.Shigjetari(22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetarët janë kënaqës të vërtetë të njerëzve. Ata pëlqejnë të takojnë njerëz të rinj dhe të dëgjojnë historitë e tyre të jetës. Nuk ka rëndësi se çfarë lloj ngjarjeje është Shigjetari – ata do të qarkullojnë dhe do të bëjnë miq të rinj.

Ky talent për përzierje mund të jetë arsyeja pse ata janë në gjendje ta bëjnë veten të disponueshëm dhe të arritshëm. Rrallë do të shihni një Shigjetar me një vrenjtje në fytyrën e tyre dhe sytë e tyre të përqendruar në telefonin e tyre.

 

5.Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Peshoret janë flutura sociale dhe duan të kalojnë nga një bisedë në tjetrën. Ata ndjehen të qetë në situata sociale dhe duan të bisedojnë me të gjitha llojet e njerëzve.

Një gjë që e bën Peshoren të mirë në përzierje është se nëse duhet të ekstraktohen nga një bisedë, ata dinë ta bëjnë atë në një mënyrë që nuk është fyese për personin tjetër. Kjo mund të jetë për shkak se Peshoret kanë tendencë të jenë të vëmendshëm ndaj të tjerëve dhe të kenë sjellje të mira./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol Kane. Kompania është rritur me shpejtësi dhe deri më tani ka arritur më shumë se 3.8 miliardë dollarë. Kamani ka gjetur rrugën për tu bërë miliarder dhe tani është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ushqimi më i reklamuar në Instagram/ Si të përgatitni tostet më special me bazë pataten e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Një trend tjetër i njohur në Instagram janë tostet me bazë pataten e ëmbël. Jo vetëm të famshme, por edhe të shëndetshme. Nëse po mbani një dietë pa përbërës me gluten dhe nuk doni të përdorni bukën këto janë kombinimet ushqimore më të shijshme që mund të provoni. 1-Tost me avocado, patate të ëmbël dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Publikuar

-

Nga

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme për çdo njeri. Pavarësisht se ndonjëherë rutina mund t’iu mërzisë por jo nëse pjesë e tij është xhinxheri. Këto janë disa nga mënyrat se si mund ta përdorni xhinxherin në ushqim. Mund ta përzieni me kafenë tuaj. Kafja dhe Xhinxheri janë një kombinim shumë luftues, veçanërisht perderisa […]

LEXO TE PLOTE