Connect with Us

Këngëtari i njohur ironizon Blendi Fevziun dhe Angela Martinin: “Maskarallëku i cdo p*rdhe që do të quhet intelektual Zhabe”

Showbizz

Këngëtari i njohur ironizon Blendi Fevziun dhe Angela Martinin: “Maskarallëku i cdo p*rdhe që do të quhet intelektual Zhabe”

Publikuar

-

Këngëtari dhe moderatori Kastro Zizo është një nga personazhet i cili shpesh herë ndan opinione për situata të ndryshme.

Së fundi Kastro ka thumbuar prurjet e reja në panairin e librit dhe autorët që  sipas tij pretendojnë se kanë shkruar kryevepra letrare.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, ai shkruan se prurjet e reja të reklamuara në media janë antivlera për shoqërinë.

Ndër të tjera ai shkruan: “Romani i pare qe te orjenton se si duhet te kesh 50 menyra per ti q.. “rropt” muhabetit!

Ka qenë dikur tregu muzikor si puna e gjetheve; Shiteshin kur mbaronin mbarëzimin apo pjelljen…

…në verë kur vinin emigrantet dhe në dimër kur emigrantët kërkonin ngrohtësi…

Të gjithë donin të blinin dicka dhe ajo ishte muzika e nxjerrë nëpër kaseta të prodhuara nëpër bodrume gjysmë bullgare. Kohët kanë evoluar dhe tashmë jemi intelektualë! Të gjithë kanë mundesinë të nxjerrin një herë në vit një libër të tyrin…

Por tashmë, në vjeshtë, kur gjethet bien në heshtje nga maskarallëku i cdo pordhe që do të quhet intelektual Zhabe, nga pellgjet e rrënuara të një sistemi maskara qe s’ka ledhe e drita por vetëm blerje dhe shitje! Ta gëzoni “Pazarin e Librit”! T’fala!”, nënvizon Bega./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: