Connect with Us

Nga Rihanna tek Lady Gaga/ 4 Dietat që personazhet e famshme mbajnë për të humbur kilet e tepërta

Life Style

Nga Rihanna tek Lady Gaga/ 4 Dietat që personazhet e famshme mbajnë për të humbur kilet e tepërta

Publikuar

-

Bella Hadid konsumon mish pule dhe oriz.

E rritur nga Yolanda Hadid, Bella mban një mënyrë jetese të shëndetshme me stërvitje të fuqishme, së bashku me një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Ajo i tha Vogue Paris, “Pas seancës [stërvitjes] unë ha diçka me proteina si mish pule dhe oriz integral. Grshtë ideale për të forcuar masën e muskujve dhe për të rritur efektet e seancave.”

 

Hailey Bieber ha një dietë të qëndrueshme me vezë, sallatë dhe peshk.

Hailey Baldwin, tani e njohur edhe si Hailey Bieber, është e njohur për pikat e saj të forta sociale në vijim dhe fizikun model-esque. Modelja e porsamartuar i tha Elle Magazine se si ajo qëndron në formë gjatë  Javës së Modës, “Në një ditë të rregullt, mëngjesi zakonisht është vezë ose bollgur, një lloj proteine ​​e shëndetshme, apo një gojëmjaltë … Dreka është zakonisht sallatë, peshk, vegla të pjekura në skarë, ose ndoshta një sanduiç. Unë me të vërtetë nuk ha shumë gluten, kështu që po përpiqem të jem e veçantë. Unë dua një sallatë të mirë të Kale Kale [por pa] pa croutons. Kjo është zakonisht një gjë që lë jashtë. ”

 

Dieta e Lady Gaga përfshin karkaleca me quinoa dhe fasule të zeza.

Me një trup si ai i Lady Gaga, miliona njerëz pyesin se si këngëtarja dhe shkrimtari i këngëve fitues të Oskarit qëndron në një formë kaq të shkëlqyeshme. Kuzhinieri personal i Lady Gaga, Bo O’Connor, zbuloi në një intervistë për Self një përshkrim të darkës tipike të këngëtares,

“Diçka si quinoa me fasule të zeza, karkaleca të pjekura në skarë, vegla të bukura. Ne dëshirojmë që ajo të jetë e shëndetshme, e shijshme, mbushëse, ushqyese dhe plot fibra. Nëse Gaga bëhet me të vërtetë e uritur, unë mbaj pak pako me gjalpë bajame, dhe kjo na parandalon nga kapja e diçkaje nga si, një pikë karburanti. [Unë do ta kombinoj atë gjalpë bajame me gjëra të tjera. Krisurat skandinave, plot fibra, nuk mund të jenë më të shijshmet, por nëse i hidhni së bashku me gjalpin e bajames dhe disa banane, ju keni diçka që po mbush dhe kënaq. ”

 

Rihanna ha të bardhat e vezëve me ujë të nxehtë me limon.

Rihanna përdor një diete shumë rigoroye për të mbajtur format e saj trupore, “Unë kam të bardha të vezëve dhe ananas për mëngjes me ujë të nxehtë dhe limon. Për drekën kam peshk dhe patate. Unë i urrej perimet por duhet ti ha ato. Për darkë kam përsëri peshk”, shprehet Rihanna.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa prej tyre (për fat të mirë për ne) janë të gatshëm të ndajnë atë që dinë në internet. Alexandra Gazinskaya, një stiliste nga Krasnoyarsk, ka më shumë se 50,000 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Injorues dhe kokëfortë/ 5 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot që të tjerët t’iu tregojnë se çfarë duhet të bëjnë

Publikuar

-

Nga

Dashi Kur dikush i thotë një Dashi të mos bëjë diçka apo se po rrezikon nëse e bën një gjë, dijeni se si përfundim ai do ta bëjë atë që ka menduar. Dashi është kokëfortë dhe askush nuk e mbështet në këtë pikë. Demi Demët njihen si kokëfortë dhe nuk e besojnë se një njeri […]

LEXO TE PLOTE