Connect with Us

Nuk dinë të menaxhojnë paratë/ 5 shenjat e horokopit që e tejkalojnë buxhetin

Life Style

Nuk dinë të menaxhojnë paratë/ 5 shenjat e horokopit që e tejkalojnë buxhetin

Publikuar

-

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Peshqit tejkalojnë buxhetin sepse janë shumë të sjellshëm dhe të dhënë. Nëse dikush ka nevojë për ndihmë, veçanërisht financiarisht, Peshqit do t’ua japin atyre. Ata janë lloji i njerëzve që do t’i dhuronin dhjetë dollarët e tyre të fundit dikujt sesa t’i kursenin vetë.

Kur kalojnë buxhetin, ata priren të harrojnë të bëjnë një shënim të tij, kështu që ata nuk e kanë vlerën e duhur në mendjen e tyre. Deri në kohën kur ata janë bërë të vetëdijshëm për buxhetin e tyre, nuk është as afër të qenit i saktë.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari është shumë optimist, por jo gjithmonë realist. Ata do të bëjnë një buxhet që nuk ka asnjë lidhje me financat e tyre aktuale. Këta individë dëshirojnë të jenë më të mirë me kursimin dhe të qenit në buxhet, kështu që ata vendosin qëllime që janë shumë të vështira për t’u përmbushur.

Synimet e tyre janë të mira, por ata po vendosen të dështojnë. Ata duhet të shohin financat e tyre dhe të shpenzojnë me një sy kritik, dhe të bëjnë një buxhet të cilit mund t’i përmbahen.

 

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Peshoret kanë një problem me blerjen e impulsit, dhe kur blejnë diçka që ishte e paplanifikuar, ata harrojnë ta shkruajnë atë. Nëse nuk e ndjekin buxhetin e tyre dhe nuk bëjnë rregullime, ata përfundojnë me një rrëmujë të madhe që i bën ata të ndjehen të irrituar. Duke mos i ndjekur shpenzimet e tyre, ata kurrë nuk do të jenë në gjendje të punojnë brenda buxhetit të tyre.

 

Binjakët(21 maj – 20 qershor)

Binjakët kanë shumë gjëra që vazhdojnë dhe ka raste që ata sinqerisht harrojnë se ata madje kanë një buxhet. Ata mund të bëjnë një buxhet kur duhet të marrin kontrollin e financave të tyre dhe të jenë përgjegjës, dhe pastaj do ta harrojnë atë kur të zënë.

Me fjalë të tjera, buxheti i tyre mbështetet në disponimin e tyre. Dhe nëse ata ndjehen sikur kanë nevojë për një trajtim ose për të kënaqur veten, ai buxhet po del jashtë dritares.

 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Me Dashi, ata tejkalojnë buxhetin sepse ato marrin nevojat e tyre dhe dëshirat e tyre përzihen. Ata nuk e kuptojnë se nuk kanë nevojë për atë palë këpucë të reja – i duan ato.

Dashi mund të racionalizojë blerjet e tyre gjatë gjithë ditës, por e vërteta është, kur blini gjithçka që dëshironi, por nuk është e parashikuar për buxhet, do të shpenzoni shumë. Kur kjo ndodh muaj pas muaji, ose duhet të rregulloni buxhetin tuaj ose ta hiqni dorë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol Kane. Kompania është rritur me shpejtësi dhe deri më tani ka arritur më shumë se 3.8 miliardë dollarë. Kamani ka gjetur rrugën për tu bërë miliarder dhe tani është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ushqimi më i reklamuar në Instagram/ Si të përgatitni tostet më special me bazë pataten e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Një trend tjetër i njohur në Instagram janë tostet me bazë pataten e ëmbël. Jo vetëm të famshme, por edhe të shëndetshme. Nëse po mbani një dietë pa përbërës me gluten dhe nuk doni të përdorni bukën këto janë kombinimet ushqimore më të shijshme që mund të provoni. 1-Tost me avocado, patate të ëmbël dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Publikuar

-

Nga

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme për çdo njeri. Pavarësisht se ndonjëherë rutina mund t’iu mërzisë por jo nëse pjesë e tij është xhinxheri. Këto janë disa nga mënyrat se si mund ta përdorni xhinxherin në ushqim. Mund ta përzieni me kafenë tuaj. Kafja dhe Xhinxheri janë një kombinim shumë luftues, veçanërisht perderisa […]

LEXO TE PLOTE