Connect with Us

Nuk dinë të menaxhojnë paratë/ 5 shenjat e horokopit që e tejkalojnë buxhetin

Life Style

Nuk dinë të menaxhojnë paratë/ 5 shenjat e horokopit që e tejkalojnë buxhetin

Publikuar

-

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Peshqit tejkalojnë buxhetin sepse janë shumë të sjellshëm dhe të dhënë. Nëse dikush ka nevojë për ndihmë, veçanërisht financiarisht, Peshqit do t’ua japin atyre. Ata janë lloji i njerëzve që do t’i dhuronin dhjetë dollarët e tyre të fundit dikujt sesa t’i kursenin vetë.

Kur kalojnë buxhetin, ata priren të harrojnë të bëjnë një shënim të tij, kështu që ata nuk e kanë vlerën e duhur në mendjen e tyre. Deri në kohën kur ata janë bërë të vetëdijshëm për buxhetin e tyre, nuk është as afër të qenit i saktë.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari është shumë optimist, por jo gjithmonë realist. Ata do të bëjnë një buxhet që nuk ka asnjë lidhje me financat e tyre aktuale. Këta individë dëshirojnë të jenë më të mirë me kursimin dhe të qenit në buxhet, kështu që ata vendosin qëllime që janë shumë të vështira për t’u përmbushur.

Synimet e tyre janë të mira, por ata po vendosen të dështojnë. Ata duhet të shohin financat e tyre dhe të shpenzojnë me një sy kritik, dhe të bëjnë një buxhet të cilit mund t’i përmbahen.

 

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Peshoret kanë një problem me blerjen e impulsit, dhe kur blejnë diçka që ishte e paplanifikuar, ata harrojnë ta shkruajnë atë. Nëse nuk e ndjekin buxhetin e tyre dhe nuk bëjnë rregullime, ata përfundojnë me një rrëmujë të madhe që i bën ata të ndjehen të irrituar. Duke mos i ndjekur shpenzimet e tyre, ata kurrë nuk do të jenë në gjendje të punojnë brenda buxhetit të tyre.

 

Binjakët(21 maj – 20 qershor)

Binjakët kanë shumë gjëra që vazhdojnë dhe ka raste që ata sinqerisht harrojnë se ata madje kanë një buxhet. Ata mund të bëjnë një buxhet kur duhet të marrin kontrollin e financave të tyre dhe të jenë përgjegjës, dhe pastaj do ta harrojnë atë kur të zënë.

Me fjalë të tjera, buxheti i tyre mbështetet në disponimin e tyre. Dhe nëse ata ndjehen sikur kanë nevojë për një trajtim ose për të kënaqur veten, ai buxhet po del jashtë dritares.

 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Me Dashi, ata tejkalojnë buxhetin sepse ato marrin nevojat e tyre dhe dëshirat e tyre përzihen. Ata nuk e kuptojnë se nuk kanë nevojë për atë palë këpucë të reja – i duan ato.

Dashi mund të racionalizojë blerjet e tyre gjatë gjithë ditës, por e vërteta është, kur blini gjithçka që dëshironi, por nuk është e parashikuar për buxhet, do të shpenzoni shumë. Kur kjo ndodh muaj pas muaji, ose duhet të rregulloni buxhetin tuaj ose ta hiqni dorë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Nuk arrijnë dot t’i fshehin emocionet/ 4 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Gaforres

Publikuar

-

Nga

Gaforret kanë tendëncën të analizojnë çdo situatë. Gaforret janë shumë kuriozë dhe duan të dinë çdo gjë rreth gjithçkaje. Kur duhet të marrin një vendim të rëndësishëm ata janë në agoni për orë, ditë apo edhe javë të tëra duke peshuar anët negative dhe pozitive të këtij vendimi. I frikësohen shumë refuzimit nga njerëzit që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Manipulues dhe kokëfortë/ Tiparet më negative për çdo shenjë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi Demi ka tendencën që ti bëjë gjërat në mënyrë shumë impulsive për shkak se edhe si natyrë është shumë impulsive. Nëse diçka nuk ka të bëjë me idenë e tyre atyre nuk u intereson aspak kjo gjë. Demi Ata janë shumë posesivë, materialist dhe dembelë. Ndonjëherë duhet forcë tu mësosh atyre rregullat pasi janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kursejnë aspak/ 3 faktet që nuk i dinit rreth shenjës së Demit

Publikuar

-

Nga

Një nga tiparet më të mira të Demit është se janë shumë të qetë. Në përgjithësi Demi është një nga shenjat më të qeta të zodiakut. Tokai  ndihmon ata që të qëndrojnë të qetë në situata stresuese. Nuk është  një shenjë dembele Ata punojnë shumë për të qenë në gjendje të jetojnë jetën me luksin […]

LEXO TE PLOTE